Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapbérből levonás NAV bíróság...

Alapbérből levonás NAV bíróság végrehajtó és saját kérésből történhet csak? Egyéb ok ugye nincs?

Figyelt kérdés

Milyen indokkal vonhat le egy munkáltató a szerződéses alapbérből?

- NAV határozat

- bírósági ítélet

- az ezzel összefüggő végrehajtás (és nem BEhajtás...)

- dolgozó saját kérése (pl kért fizetési előleg törlesztése)


Egyéb ok van? Sztem nincs.


Vagyis ha ezen okok egyike sem áll fenn és mégis levonnak az alapbérből nem tudni milyen okból (illetve dehogynem tudni.... zsebre teszi) akkor az máris támadható jogi úton?


2018. febr. 25. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Először lehet, hogy megkérdezném a munkáltatót. Aztán elnéznék egy munkajogászhoz.
2018. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A NAV önmagában kevés. Bírósági határozat kell.


De énis a humánusokat kérdezném, csak tudják, mit és miért vontak le.

Ha meg nemtudják, adják vissza (ilyen is volt már!)

2018. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert a munkáltató olyan indokokkal próbálkozik hogy (idézem tőle) károkozás hibás feladatteljesítés késett munkavégzés stb.


persze ezek mindegyike csakis szóban írásban semmi és a világon senki nem tudja hogy a "károkozás" (pl) az micsoda? Ki mikor és miben okozott kárt hogy hiányzik erre való hivatkozással 5000 a fizuból?


Erre írtam hogy nem tudni /mindenki tudja az okot. Csalás lopás zsebre teszi a pénzt hajánál fogva előrángott hazug indokok mögé bújtatva.


Hónapok óta ez megy az összes ember kapcsán ilyen párezer 5-10.000 hiányzik a fizuból hónapról hónapra.

Mindenki kussol és vállvonogatva tűr egyébként, ez meg már pszichológiai kérdés innentől nem is jogi.

2018. febr. 25. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

"Jujujuj mocsokmunkáltató, jajajaj heti 9 nap napi 58 órát dolgozom és még ki sem fizeti, jajaj fel kéne jelenteni, de én ugyan nem szólok, mert 600 km-en belül nincs másik munkahely, örüljünk, hogy ez van, jajaj, ezért inkább itt a GYK-n puffogok. Meg különben is: nincs HR-es, nincs bérszámfejtő, mindent egyedül a vénséges vén főnök csinál, a barátnője szopkodja, mink meg dógozunk, jajajaj, de hát mit kellene itten tenni, jajj, hát nem szólok én meg nem jelentem fel. De amúgy nem én vagyok a munkaügyis troll, azt sem tudom, ki az"

Ha nem a Telibeszopató Bt.-nél dolgoznál, akkor lenne neked bérpapírod. Gondolom, nincs, három éve kaptatok utoljára, akkor is csak kézzel volt firkantva. Na, ezen a papíron van rajta, hogy miért mennyi pénzt kapsz. Ha ez nem egyezik meg azzal az összeggel, amit utaltak neked vagy készpénzben kifizettek, akkor valami nem stimmel.

2018. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ha nem a Telibeszopató Bt.-nél dolgoznál, akkor lenne neked bérpapírod. "


Ez a szómenés most hogy jön ide? Vagy nem is ide szólt?


Van bérpapír. És a levonásoknak nyoma sincs rajta ott a teljes nettó szerepel amit kapni kéne és amit ugye nem kapunk.

És önkormányzati cég, vagyis voltaképp állami munkáltató.

2018. febr. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!