Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van pontosan az utazási...

Hogy van pontosan az utazási költségtérítés munkába?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten lakok és dolgozok egy multinál évek óta albérletben, a havi BKK bérletet fizeti a munkahelyem.

Hamarosan elköltözök Pesttől 30 km-re, onnan fogok járni dolgozni.


Akkor mik a lehetőségeim?


Fizetik pl a MÁV bérlet 86%-át + a BKK-t? (tudom, hogy csak az egyiket kötelesek, de nálunk fizetik jelenleg mind a kettőt annak, aki így jár) Ez kb 25-30 ezer ft-ra jönne ki összesen havi szinten.


Vagy mi van akkor, ha engem a férjem hordana, mert azon az útvonalon jár autóval dolgozni, amelyikbe útba esik a saját munkahelyem? Akkor én erre számoltathatok el költségtérítést? Természetesen akkor a MÁV és BKK bérletről lemondok, és kapnám a km-enkénti 9-15 ft-ot helyette,ami mondjuk nagyjából ugyanannyira jön ki mint a 2 bérlet. Ez okozhat gondot, hogy nem én vezetek, hanem hord valaki??


Gondolom munkáltató függő is, nyilván meg fogom kérdezni az illetékesektől is, csak érdekelne,hogy mik a lehetőségeim, hogy ne kérdezzek a HR-n hülyeségeket.


2018. febr. 25. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A bejárás költségét MÁV+BKK esetében jól írtad le, viszont arra is figyelj, hogy a vonathoz is el kell majd jutnod, ahol én lakok, az nekem gyalog sok idő, így busszal kéne mennem itt is - ezt viszont már egyáltalán nem fizetik.


Az üzemanyagtámogatást viszont legálisan csak úgy lehet igénybevenni, ha a te tulajdonod az autó. Ha a férjed visz be, és mindketten felvennétek ezt a pénzt, akkor az már adócsalás esete lenne.

2018. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bérlet úgy van, ahogy írod.

A benzinpénz szerintem munkáltatófüggő. Legalábbis én néhány éve kaptam "bemondásra" is. Beirakoztam egy suliba, így 90%-os diákbérlettel jártam, amit viszont nem lehetett számlára venni. Simán megkaptam a benzinpénzt, ami még több s volt, mint a diakbérletem ára, pedig nemhogy autóm nem volt, de még csak jogsim se.

2018. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hogy a saját autód legyen.

Viszont a munkáltató nem köteles fizetni, ha van közösségi közlekedés is (de fizethet, ha vállalja).

Neked km nyilatkozatot kell tenned minden hónapban, a jelenléti ívhez hasonlóan.

A BKK bérletet sem kötelező fizetniük amúgy.

2018. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!