Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes a munkaügyi központba...

Érdemes a munkaügyi központba regisztrálni? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem az egyetemen, két nyelvvizsga kell nekem, abból egy még sajnos hiányzik, így nem kaptam meg a diplomát.

Egész februárban nézegettem állásokat, de eddig nem sok sikerrel jártam.

Gondolkodtam hogy regisztráltatom magam a munkaügyibe, viszont nem tudom érdemes-e, illetve milyen előnyökkel, vagy hátrányokkal jár ez. Akik tapasztaltabbak ebben azok tudnának nekem segíteni?

Illetve a TB fizetésben ők "segítenek" vagy magamnak fizetem majd március után? Ha nem lesz munkám addig sem akkor kicsit nehéz lesz.

Köszönöm ha segít valaki. Minden érdekel ami ezzel a témával kapcsolatos!!

23N


2018. febr. 28. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha rászoruló vagy akkor a helyi önkormányzat fizetheti a tbt helyetted.Ha nem akkor magadnak kell fizetni.

Érdemes regisztrálni mert 2 szakmát tanfolyamot ingyenesen elvégezhetsz.Nyelvvizsgára is vannak felkészítő tanfolyamok.

Nem feltétlenül a legjobb tanfolyamok indulnak a munkaügyi központ által de ha tényleg nincsen más lehetőség hirtelen akkor jól tud jönni az a pénz amit keresetpótló támogatás címen kapsz a tanulás ideje alatt.

2018. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is nézegettem hogy vannak tanfolyamok amiért jár pénz is, viszont most már inkább dolgozni szeretnék ennyi év tanulás után. Közben készülök a nyelvvizsgára is, de nem ártana valami munkaviszony míg ki nem kapom a diplomám.
2018. febr. 28. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen az mindenképp jobb lenne.

Az se garancia hogy azonnal bejutsz egy képzésre.

Az én esetemben 6 hónapot kellett várni egy tanfolyamra ami arról szólt hogy bementünk és jóformán csak aláírtuk a jelenléti ívet minden nap...

Másik képzés amin részt vettem ott minden rendben volt.

2018. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezek a képzések használható végzettséget adnak? Tehát van értelme elvégezni vagy csak időhúzásnak jó?

Illetve ha valahova kiközvetítenek dolgozni de nekem az nem felel meg akkor kiraknak a rendszerből?

Köszi ha válaszolsz még! Látom te képben vagy ezzel a témával!

2018. febr. 28. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
A tanfolyamos kérdésekre nem tudom a választ, de 2 másik dolog is eszembe jutott, ami miattérdemes lehet regisztrálni. Ha x ideig regisztrált munkanélküli vagy, akkor a munkáltató kap utánad kedvezményt, így két egyforma jelentkező közül inkább téged fog felvenni. És szintén x idő után, ha reguisztált vagy, és nemtudomhány km-rel arrébb találsz állást, akkor kaphatsz albérlettámogatást.
2018. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Általában szokott indulni nyelvi képzés angol vagy német, utóbbi ritkábban.


Amit mondhatsz állásinterjún:

- Mivel 25 év alatti, pályakezdő vagy, ezért szocho kedvezményre jogosult a munkáltató, amit igényelni tud 19,5% (Munkahelyvédelmi Akcióterv).


Regisztráltast magad a lakóhelyed vagy tartozkodási helyed szerinti foglalkoztatási osztályon (már nincs olyan, hogy munkaügyi) és ha találsz munkáltatót, akkor ők tudják állni a bruttó munkabéred, illetve a szocho 70-100%-át. Így a munkáltató kedvezményesen tudna alkalmazni téged. Addig viszont nem szabad bejelentenie, mert a munkáltatónak egy támogatási kérelmet kell leadnia előbb. (viszont egyszerűsített foglalkoztatás keretében ki tud próbálni téged és te is a munkahelyet).


Amennyiben jogosult vagy rá, akkor az Önkormányzat át tudja vállalni egy évig a tb fizetést, ehhez csak egy hatósági bizonyítványt kell kérned a foglalkoztatási osztályon és azt kell elvinned az önkormányzathoz.

2018. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyreszt most nem keresel penzt, tehat ugy remlik igy jogosult vagy a tb-re, ha szulokkel laksz (feltetelezem) akkor is, kiveve ha tamogatnak penzzel, amirol esetleg irasos nyom van, ami letagadhatatlan.


Elonye: tanfolyamok elvegzese, ha nagyon peches vagy, nem rossz pl egy targoncakepzes, ami eletem egyik legjobb tanfolyama volt, es kiprobalhattam, megtanulhattam targoncat vezetni. Ha masert nem azert megerte.

Kozfoglalkoztatottkent kereshetsz magadnak szakmadnak megfelelo munkahelyet ahol gyakorlatot szerezhetsz. Latjak rajtad h mondjuk ez neked tok jol megy, betanulsz okosan (tanulopenz itt nem keves az teny), es hamarabb vesz at sima munkassa mondjuk par honap utan mint egy uj embert akit be kell meg tanitani a sajat koltsegen, ugyanis ez neki ingyen betanitas volt. :) Ennyit tudtam hozzarakni, remelem kicsit hasznos volt. :)

2018. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindannyian rengeteget segítettetek! Köszönöm szépen!

Jövőhéten megyek és regisztráltatom magam!

2018. márc. 2. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont ma olvastam egy cikket, hogy milyen szemet egy orszagban elunk. Xy szemely konyvtarban dolgozott kozalkalmazottkent es egyszercsak leepites es fel ev mulva visszavettek kozfogiskent fele annyi penzert. Es valoszinu h ezt tobb helyen is eljatszotta az allam.
2018. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztató :( Sajnos én olyanokat is hallottam hogy amíg egy ember után jár támogatás az adott cégnek, addig alkalmazzák,majd ha ez megszűnik,jön a kirugás és felveszik a következő embert akiért jár a támogatás.. Nem lesz egyszerű munkát találni
2018. márc. 2. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!