Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 2 órára vagyok bejelentve...

Ha 2 órára vagyok bejelentve a munkahelyemen, akkor tudok a munkaügyi központba regisztrálni?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm napi 2 óra munkára jelentett be. Nekem ez így kevés, szeretnék más munkát találni vagy támogatásokat igényelni a a munkaügyi központ segítségével. Lehet náluk így regisztrálni?
2015. nov. 3. 23:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert van munkaviszonyod. Lényegtelen, hogy hány órás.
2015. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2 ora alatt mit lehet csinalni? Szinte csak bemész és hazamész?
2015. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A 2 órás munkaviszony nem azt jelenti, hogy napi 2 órát dolgozik valaki. Az Mt. szerint eleve 4 óránál rövidebb műszakra is nagyon lehet beosztani valakit.
2015. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit megvádolni, de van olyan, aki 2 órára jelenti be az alkalmazottat és a valóságban nem annyit, hanem napi 8-at dolgozik. Attól függ, hány órát dolgozol a valóságban, de ha havi szinten több jön ki, mint napi 2 óra akkor inkább ne menj a Munkaügyi központba - ugyanis ha kiderül a főnöködről a trükközés, akkor vissza kell fizetned a munkaügyi támogatást (magyarul, ha a főnök bukik, Te is buksz vele)
2015. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Napi 8 órát dolgozok, de 2 órára vagyok bejelentve.
2015. nov. 4. 13:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Milyen munkaügyi támogatást? Nem kaptam semmiféle támogatást. A munkát magam találtam és nem ők nekem.
2015. nov. 4. 13:21
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nekem ez így kevés, szeretnék más munkát találni vagy támogatásokat igényelni a a munkaügyi központ segítségével."


milyen támogatásra gondoltál? mert ha a "foglalkoztatást helyettesítő támogatás-ra 8azaz munkanélkülire), arra az esetre írtam, hogy tegyük fel, kapnád 3 hónapig, aztán kiderül, hogy nem is 2 órát dolgozol, akkor a főnököd bukása esetén Neked is vissza kellene fizetni.

2015. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most dolgozok napi 8 órát, de napi 2 óra munkára vagyok bejelentve. Most ott akarom hagyni ezt a munkát és lakhatási támogatást igényelni.
2015. nov. 4. 13:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, hogy itt fel akarsz mondani és azért kérdezed a támogatást? (lesett a tantusz :D)


" A lakhatási támogatás feltételei:


Az állandó lakhely és a munkavégzés helye, vagyis az ideiglenes lakcím között legalább 100 kilométeres távolságnak kell lennie, vagy helytállónak kell lennie annak, hogy a munkahelyre való odautazás, illetve a visszaút időtartama tömegközlekedési eszközzel naponta az öt órát meghaladja.


A létesített munkaviszonynak legalább heti 20 órát kell magában foglalnia, illetve legalább hat hónapra kell szólnia, fontos továbbá, hogy ne ugyanaz legyen a munkahely, mint ami az álláskereső utolsó munkahelye is volt."

2015. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na és akkor ilyenkor mi van? 4 hónapot dolgoztam ennél a cégnél, ahonnan leakarok lépni. Lehet ezután rögtön regisztrálni a munkaügyiben és lakhatási támogatásért folyamodni? Vagy van valamilyen kitétel, hogy x hónapig álláskeresőnek kell lenni?
2015. nov. 4. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!