Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha a munkahel...

Mit lehet tenni, ha a munkahelyen a főnökök idegileg teljesen kikészítik az embereket? Lehet valahova fordulni?

Figyelt kérdés
A közigazgatásban dolgozom beosztottként egy önkormányzatnál. A két főnök mindenkit rettegésben tart, állandó elbocsátásokkal fenyegetőznek.Törvénytelen dolgokat nem tesznek,csak olyat, ami szörnyen embertelen.Senki sem mer szólni, de összefogni sem tudunk, mert talán csak én vagyok, aki felmeri vállalni a véleményét.
2008. okt. 28. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok esélyed van. Ha kivered a balhét, akkor ugye lesz visszhangja, annyit elérsz vele, meg majd mindenki erről fog beszélni, nagy port kavar, de megoldása nem lesz. Téged természetesen elbocsátanak, amivel ugyan mehetsz majd a munkaügyi bíróságra, tovább göngyölítheted az ügyed, de hogy mi értelme...

Sajnos ilyen világban élünk, ahol a munkahely nagy kincs, mindenki kussol és örül, hogy lyuk van a seggén. Nekem annyiban szerencsém van, hogy nagyon jó idegekkel áldott meg a sors, felteszem a fapofát, tőlem egy főnök addig ugat amíg meg nem reped a gégéje, és addig szemétkedik amíg meg nem unom. Utána és is szemétkedek, és persze az a vége, hogy nekem kell eljönnöm onnan, de másik nagy szerencsém, hogy univerzális szakmám van, könnyen elhelyezkedem újból.

Lehet, hogy ezzel nem segítettem sokat, de együttérzek veled.

2008. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én titkos akciót javaslok ^^


1. nézd meg a harcosok klubbját és cselekedj

2. ablak kontra tégla

3. ha van kocsija díszítsd matyó motívumokkal

4. mailját töresd fel


és a lényeg hogy ne álj vele szemtől szembe (ha nem akarod megverni) mert a sok alamuszi ember csak hallgatna.


a lényeg hogy megtörd, vagy teljesen lefoglald az agyát a titkos cselekedeteiddel, hogy rád, rátok kevesebb ideje, energiája legyen.

2008. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

:) az előttem szóló rátapintott a lényegre....valóban ez lehetne a legkellemesebb érzés...


De! akkor te is csak olyan lennél, mint ők! Érdemes ám bosszút forralgatni, de csak azért, hogy eltereld a figyelmed a kínlódásról és egy kicsit felvidítsd magad, de utána úgyis az tölt el majd a legjobb érzéssel amikor arra gondolsz, hogy te mennyivel különb és értékesebb ember vagy mint ők.

Nekem is volt egy olyan munkahelyem, ahova mindig úgy mentem, hogy na ma vajon kit rúgnak ki...és egy nap persze engem is, teljesen le voltam törve, mert a kirúgásom előtti napon vettem át a lízingelt autómat és lám, másnapra megszűnt az állásom!!! De tulajdonképpen akaratlanul jót tett velem, hiszen elkezdtem munkát keresni és sokkal jobb és jövedelmezőbb állást kaptam!


Azóta összefutottam a régi főnökömmel és mára tanultabb, gazdagabb és persze függetlenebb vagyok mint ő :)) Ez volt számomra a revans...és nagyon jó érzés volt, mert valahol neki is köszönhettem!


Ha rosszul érzed ott magad, akkor kezdj el munkát keresni máshol, és ha találsz egy olyat ami számodra is megfelelő, akkor válts! Legfeljebb a felmondásod benyújtása lesz életed legvidámabb perce amit azon a munkahelyen töltöttél, és akkor még pár kedves szót is mondhatsz nekik!


Minden jót!

2009. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!