Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt a munkavá...

Felmondási idő alatt a munkavállaló általában mennyire szokott tevékeny lenni?

Figyelt kérdés
Gondolom más szerepel a "nagy könyvben", és más a gyakorlat.
2018. márc. 6. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ.

Nálunk az utolsó napig "keményen" dolgozott.

SZoftverfejlesztő.


De van, aki telibeszrja, ha viszont nem kap annyi fizetést, akkor meg reklamál...

2018. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzetfuggo. Én pl az előző munkahelyemen az utolsó óráig 110%on dolgoztam, mert jó hely volt, jó csapat és megérdemelték.

A korábbi helyemen már csak a minimumot adtam mert ők is úgy álltak hozzám. De láttam már olyan kollégát is aki bevette a leszarom tablettát, mondván neki már mindegy. Én ezt nem tudom elképzelni.

2018. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nálam 10 év munkaviszony után a 1,5 hónap felmondási időt kifizették nem is kellett ledogoznom. (Tesco)
2018. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A felmondási idő is munkaviszony, vagyis dolgozni kell.

És a felmondási idő alatt is kezdeményezhet a munkáltató kirugást..

2018. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Manapság azért mond fel valaki mert megvan az új helye, hidegen hagyja ha ki akarják rúgni legalább előbb tud kezdeni az új helyen... Még egy multinacionális cégnél nem is futnak ám át ilyen gyorsan a dolgok.
2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, menynire lelkismeretes az ember. Én az vagyok, max az utolsó napokban vettem kicsit lazábbra. A munkát ugyanúyg megcsináltam akkor is, csak mondjuk míg korábban fgyeltem, hogy ebédfszünet végére pontosan visszaérjek, a végén már nem érdekelt, ha túlhúzom. De olyant is ismerek, aki felmondási idő alatt már csak melegedni járt be, szerintem ez a gyakoribb.
2018. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Ez a harminc napos kínlódás mire jó?


Osztrák tulajdonú cégnél a kollégámat a felmondás beadása után már a csarnokba sem engedték vissza, német kertészetben a felmondás beadása napja volt az utolsó napom.

Próbaidő már régen letelt.


Hogyan várják el hogy felmondás után, egy jobb helyet szerezve még 30 napot dolgozzak?


Egy osztályvezetőnél persze más a helyzet.

2018. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!