Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HR szakmában mennyire kell...

A HR szakmában mennyire kell matematika és gazdasági tudásom legyen?

Figyelt kérdés

Sok helyen olyat olvasni, hogy kell a gazdasági irányú felsőfokú végzettség, de több helyen írják, hogy csak előny.


Olyat is láttam, hogy valaki több év után más szakmából ment át HR irányba.


Nekem nagyon szimpatikus lenne, toborzási feladatokban vettem is részt, a kérdésem viszont az lenne, hogy ha nincs nagy matek és gazdasági megalapozott tudásom, van lehetőségem a fennebb jutásra? mert gondolom azért a toborzás egy idő után kevés.


Bárkinek bármi tapasztalat, vélemény?


2018. márc. 8. 16:08
 1/2 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az üzleti tudományokban az emberi erőforrás, mint speciális erőforrás menedzsmentje alapvetően egy kemény üzleti/közgazdasági terület.

Az más kérdés, hogy az egységsugarú Józsinak az a "háeres" a toborzót jelenti, akik valljuk be, sokszor tényleg nem sokat konyítanak a szakmához. De ettől még maga a HR menedzsment kiemelten fontos része egy nagyvállalat működtetésének.

2018. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. márc. 13. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!