Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha órabérre vagy számolva...

Ha órabérre vagy számolva olyan munkáért amiért a munka végkimenetele ér kb.10x annyit mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy ingatlanfejlesztőnek készítek látványterveket 1500 Ft/óra bérben. Ez mellett építészeti munkákkal is foglalkozok. Harmadikos építészmérnöki hallgató vagyok.

Tehát. Ez valahogy nekem nem passzol meg, hiszen egy látványterv alaphangon min. 30.000-t érne, ami helyett a 10.000 sincs meg egy képért.


Kérjek emelést vagy változtassam meg a szerződést? Mit tehetnék, ha 3 éve már ott vagyok és elejétől fogva ugyanezért a feltételért dolgoztam?


2018. márc. 9. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Tegyél logót a munkáidra.

A kérdés amúgy az, hogy akinek csinálod a terveket továbbértékesíti-e, vagy csak simán felhasználja.

utóbbi esetben a kettőtök megállapodása a fizetés, nincs mit reklamálni.

2018. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Te is eladhatod 30 ezerért a képet, mi akadályoz ebben? Csak egy vállalkozást kell indítanod, és mehet!


Amúgy meg ez normális, a vállalkozásnak (munkahelyednek) is meg kell élnie valamiből, azt hogyan várhatnád el, hogy a bevételük 100%-át továbbadják neked?

2018. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 felhasználja az ingatlanok eladásához

#2 diákként valamilyen szinten nagyon jó ez a munkahely, csak az frusztrált hogy a festőművész sem az órái számát veti a papírra amikor eladja hanem a termék kreatív értékét

2018. márc. 9. 22:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebből hogy jön ki a 10-szer annyi?

Egy óra alatt megrajzolsz egy látványtervet?

Illetve az előzőnek igaza volt, nyiss saját vállalkozást, ha ennyire lehúznak. Azt azért számítsd bele, hogy egy vállalkozás legfontosabb eleme a kapcsolatrendszer, amit hosszú évek alatt építesz ki az ügyfeleid és a beszállítóid között(már ha szükséged van rá). Aki "lehúz" téged valószínűleg azért teheti meg, mert neki vannak kapcsolatai a szolgáltató ágban, neked meg nincsenek. A megoldás amit szállítasz, valójában annyit ér, amennyiért megveszi tőled a "kizsákmányolód", a többletet, amit rárak az a felvállalt kockázatáért, a kapcsolati tőkéjéért, stb. jár neki/kapja.

Továbbá mérnök vagy, nem Picasso, te megoldást szállítasz, nem művészetet, még ha nagyon kreatív akkor is. Műremeket készíteni és egy megoldást találni egész más dolog, nem hiszem, hogy keverni kéne a kettőt.

2018. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!