Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tehet ilyet a munkáltató...

Tehet ilyet a munkáltató azért mert közfoglakoztatott vagyok?

Figyelt kérdés

Irodán dolgozok jelenleg és mivel mostanában a másik két munkatársamnak sikerült rendes munkát találniuk az ő feladatkörük is rám hárul. Én a napokban felhoztam az ottani főnöknek , hogy rajtam kívül van abba az irodahelyiségbe 4 állandós dolgozó , és jó lenne ha betudnának segíteni a melóba. Egyrészt ők kb 140-ezret keresnek nettóba én meg 70-et kereken nettóba szintén. Másrészt egész nap csak unatkoznak vagy kint lógnak a dohányzóba. Ennek hallatán még engemet aláztak meg továbbá kérdőre vontak , hogy milyen jogon merek én ilyet kérni. Most azért mert közmunkás vagyok van joga ilyet mondani a munkáltatónak? Természetesen én is ott fogom hagyni a céget mert külföldön lesz rendes munkám , de az csak júniustól, addig meg valahogy itt kellene kibírnom.


Szerintetek , hova tudnék fordulni ezzel a problémával?


2018. márc. 10. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis otthagyod nemsokára ne csináld meg a plusz feladatot, csak amiért fizetnek. Azta úgyis kénytelenem lesznek ő is besegíteni.
2018. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor azzal jönnek , hogy elbocsájtanak. Szóval egy gyepesedett közösséget képzeljetek egyáltalán nem rugalmasak. Nem tudom , hogy más megyékben is ilyen mértékben lenézik azokat az embereket akik közmunkában vannak ? ( gondolok itt a tisztességes dolgozni akarókra)
2018. márc. 10. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Igen, tehet ilyet a munkáltató, mert a közmunkásokat mindenhol lenézik - gondolj csak arra, hogy közmunkára a bűnözőket szokták ítélni és nézd csak meg a bért, hogy már eleve az állam is lekezelően bánik vele-d....


Igen, az van, hogy egy közmunkás húzza az igát, míg a "rendes dolgozók" ezt örömmel elnézik és ahol lehet, még ki is használják a helyzetet.


Sajnos sehová nem tudsz fordulni ezzel a problémáddal, mert akármit is harcolnál ki, a helyeden csak még rosszabbra fordulnának a dolgok és előbb-utóbb úgyis elérnék, hogy megszabaduljanak tőled.


Én személy szerint büszke vagyok rád, hogy kiálltál magadért és megmondtad a tutit! :)


Igaz, hogy ezzel magad alatt vágtad a fát, de igenis az igazságért minden körülmények között ki kell állni és ha mindenki ezt tenné, akkor és csakis akkor lenne itt változás, de addig nem lesz soha !

2018. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
En meg qrvara nem ertelek. Mi lesz ha nem csinalod meg? Kirugnak mert csak felet birtad megcsinalni? Ne nevetess mar, max elkuldenek es masik kozfogis helyre kell menned. Nekem meg pont ez volt a bajom h halalra untam magam kozfogiskent es en konyorogtem mar szinte szo szerint munkaert. :D vicces az is, szal en szivesen segitettem volna neked :)
2018. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!