Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató miért állítja be a...

Munkáltató miért állítja be a btto 180-as fizetést valami csodafizetésnek? Miközben kevesebbet nem is fizethetnek ld jogszabály

Figyelt kérdés

Miért van elszállva magától a cég mert szutyok btto 180at odaad fizetésnek? Mi az a btto180 már bárhol adnak ennyit. Még ha nettó lenne na az valami.

Másik dolog mivel ez szakképzettséget igénylő munka így kevesebbet nem is adhat ld garantált bérminimum.

Mégis sokan le vannak ájulva hogy hű mennyi pénz. Btto 180. Nettó 120. Hű de mennyi...


2018. febr. 21. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

A nettó 180 is lepkefing.

Jobb hónapokban megkeresek ennyit, szaktudást nem igénylő munkával, aztán még sem érzem azt hogy mekkora nagy úr lennék tőle.

2018. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"A nettó 180 is lepkefing. "



Mondanám hogy igen de nem mondom mert életemben soha sehol még ennyit nem kerestem. Pedig diplomás ember vagyok persze ez semmit se jelent inkább gátol a diploma mint segít.

2018. febr. 21. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg sz4r helyen dolgozol ahol a munkáltató átb4ssza a unkavállalókat. Az is lehet, hogy el vannak tévedve és még azt hiszi a 10 évvel ezelőtti a normális.
2018. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én is ennyit keresek btto 180 és voltaképp nem vagyunk átk***-va mert a jogszabály szakképzettséget igénylő munkára ezt határozza meg min bérként.

Kevesebbet nem fizethet de többet meg nem fog miért is tenné mikor így is van embere. Én se tenném a helyében.


Az meg hogy máshol mit fizetnek őt nem érdekli meg is mondta el lehet menni oda.

Vannak akik mennek is de mindig van aki marad meg új is jön így nem fizet többet.

ez van.

Én is maradok hova mennék hiába van ezer hely ha oda

-fel se vesznek mert öreg vagyok (40 felett az már öreg)

-vagy felvennének-ugyanennyiért. Oda meg minek menjek.

2018. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert a magyar ember az ilyen, tudja ő hogy kevés, de mivel sajnál a másiktól mindent, még 2 fillért is, ezért elhiteti veled, hogy a br 180 az kb olyan mint az ő 1 milliója, amit havonta zsebre vág.


Évekkel ezelőtt dolgoztam valahol, akkor volt pótlékokkal együtt a br-om 138, a nettóm 90-95, valami miatt ezt is sajnálták, ugyanis mint később kiderült az alacsonyabb iskolai végzettségű ember vagy 20 ezerrel többet kapott mint én, a szakképzett.

2018. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Három hónapig, amíg nem kellett cafeteriát adni, addig jó voltam, mikor adni kellett volna már akkor meg elküldtek. Nem tudom, valszeg hülye voltam ahhoz is , hogy szakszerűen kicseréljek egy pelenkát xD ***
2018. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
80%

Pedig sajnos ezt a kérdést csak a cég irányából lehet megközelíteni.

Ez pedig úgy szól hogy "minek fizessek egy fillérrel is többet míg így is van olyan hülye aki csinálja".

ÉS ezzel lezárva. Amíg lesz olyan hülye aki btto 180-ért (meg btto 140-ért ld min bér meg 57 ért ld közmunka) bohóckodik akár diplomás állásban is addig ennyi a bér.


Majd ha már senki se megy oda dolgozni emel.

De lehet akkor se emel inkább bezár végleg.

2018. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 12 éve is bruttó 180e-et kaptam és most a 3-adik munkahelyemen a 10 emelés után is ennyit kapok.

Egyik kézzel adnak másikkal elvesznek pl:


+20e Ft emelés után meg szüntetik a veszélyességi pótlékot ami 20e Ft volt.

Emelik a minimálbért miatt a fizetést 19 905-el, erre a munkáltatói döntés miatt csökken 19 905-el.

5 év után emelnek 5%-ot, a munkáltatói döntés elvesz ennyit.

Magasabb beosztás + 12 000Ft, persze -12 000Ft étkezési megvonással.

2018. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso fösulis évemben diákként kasszáztam (nem tesco). Elvégeztem, nem találtam munkát, ott maradtam föállásban. Ennek már 4 éve, azóta is ott vagyok, bár már nem kasszában, hanem vevöszolgálati pulban. Pályázom, de nemsokára 30 leszek, és még csak itt dolgoztam, semmi más tapasztalom nincs, még egyszerü irodai sem. Ahova felvettek volna, ott kb netto 120 at kerestem volna. Maradtam, mert igaz h két hétvégét dolgozom (de akkor hétköznap szabad) de 180-190 közt keresek nettóban vidéki városban.

Valoszinüleg fizetési lemondással találok csak rendes szakmabeli munkát, aztán 1-2 év tapasztalattal talán találok mást. De hát ez olyan bizonytalan, h nem merem még meglépni.

2018. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Valoszinüleg fizetési lemondással találok csak rendes szakmabeli munkát, aztán 1-2 év tapasztalattal talán találok mást. De hát ez olyan bizonytalan, h nem merem még meglépni."


Lassan 30 leszel? Akkor ha nem léped meg 30-ig vesztettél 1 életre.

2018. febr. 21. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!