Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogszerű betegállományos...

Jogszerű betegállományos papírt nem elszámolni majd hónapokkal később mégis elszámolni? A munkáltató hibájából?

Figyelt kérdés

Még tavaly novemberben voltam pár napot betegállományban. Érdekes módon a novemberi fizum nem lett kevesebb noha leadtam a papírt. Biztos a számfejtő elfelejette.

És most hónapokkal később a januári fizum kevesebb lett arra való hivatkozással hogy beteg voltam. Novemberben.

És levonták.


Jogszerű ez? JOguk lett volna levonni-a novemberi fizetés viszonylatában. Nem tették meg csak ők tudják miért nem - trehányság stb ki tudja nem az én hibám.


De most februárban levonni egy novemberi betegséget? Azért mert ők nem fiygeltek oda akkor?


2018. febr. 9. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Táppénz volt vagy betegszabi? A táppénzt sokszor akár hónapokkal később számfejtik, nioncs ebben semmi jogszerűtlen. Hiszen beteg voltál, nyilván nem az van, hoyg ha egyszer kimarad, akkor hopp, így járt a munkáltató.
2018. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes módon a novemberi fizum nem lett kevesebb noha leadtam a papírt. Biztos a számfejtő elfelejette."

Te meg rohantál a pénzügyre szólni ugye? Vagy inkább sunnyogtál, hátha tévedtek és nem vonták le? Hát most levonták, jogosan.

2018. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi de kérdező védelmében neki van igaza.

Már miért rohant volna?

Bocsi ő jelezte a betegséget leadta a papírt a többi nem az ő dolga.


És abban is igaza van hogy bármilyen a bért érintő levonást adott esetben igazolni kell a munkáltatónak milyen jogalappal vonta el.

És az nem jogalap hoyg van egy novemberi keltezésű papír.

nem jogalap februrában, novemberben még az lett volna.

2018. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!