Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok gyakornoki...

Miért nem találok gyakornoki állást? Mit tegyek ennek hiányában?

Figyelt kérdés

Már csak egy tantárgyam + a diplomamunka maradt, és jó lenne végezni mindennel ebben a félévben, főleg hogy ez az utolsó alkalmam.


Mivel nem sikerült gyakornoki állást találnom, ezért nem vettem komolyan az egész főiskolát (Gábor Dénes Főiskola - Mérnökinformatikusi szak, szoftverfejlesztési szakosodással). Én Nógrád megyében lakom, itt meg semmi IT nincs, legfeljebb valami rendszergazdai, amihez az én Linuxos tudásom túl kevés és úgyis valami rokon már betöltötte. Leginkább a lakhelyemre (pedig mondtam mindig, hogy rokonoknál meg tudok majd húzódni, ha kell) gyanakszom, de ezt eddig sehol sem mondták. A legértelmesebb indoklás egyszer az volt, hogy akkor a D nyelvi funkcióit nem igazán ismertem (ez egy német cég volt és ki kellet volna költöznöm), általában vagy semmit sem kapok vissza mikor biztos választ ígérnek, legalább egyszer letiltották a számomat a HR-esek hogy még véletlenül se tudjak rákérdezni. Az esetek legnagyobb többségében meg örülök ha indoklás nélkül elutasítanak, egyszer meg tőlem független okokra hivatkoztak.


2018. márc. 12. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Felsoroltál vagy 6-7 prg. nyelvet, nem hiszem hogy az mind menne. 1 max 2-őt kell kiválasztani és arra ráfeküdni...


Ezeket a visszautasításokat meg nem kell szívedre venni, lépj rajtuk át!


A face-n is kaptál csomó kontaktot tessék a CV-t mindre elküldni!


Jóccakát! :D

2018. márc. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dolgoztál már bármit is? Nem feltétlenül szakmában. Gyorsétterem, árufeltöltés, segédmunka, bármi. Én elvből nem vennék fel huszonéves embert, aki soha életében nem dolgozott még, és most is csak a kötelező szakmai gyakorlat miatt akar.

Ha a lakhely a probléma, azt nagyon könnyen ki lehet küszöbölni azzal, hogy nem írod bele a cv-be a lakhelyedet :)

Egyetemen csináltál bármi plusz dolgot? Szakkoli, tdk? Ha igen, ezeket mind írd bele a cv-be.

Milyen hosszú a gyakorlat? Sok helyre 6 hétre nem vesznek fel embert, mert több erőforrást igényel betanítani, mint amennyi hozzáadott értéket képvisel. Ha ez a baj, érdemes hosszabb távra elvállalni a munkát - legalább fél-egy évre.

Mennyi pénzt kérsz? Ha csak ez kell a diplomához, és nincs más mód, érdemes lehet ingyen is elvállalni.

2018. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!