Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is gáz, hogy...

Szerintetek is gáz, hogy Magyarországon mérnökként csak 4 hónap alatt talál állást az ember?

Figyelt kérdés

Közlekedésmérnökként végeztem, komoly autóipari multi gyakornoki programjában is részt vettem.

Hiába írtam be az önéletrajzomba, nem számított tapasztalatnak.


Sok helyre jelentkeztem, logisztikusnak is.De ott azt mondták, nincs tapasztalatom és kicsit túlképzett vagyok az állásra.

Az interjút megelőzően kutakodtam a cég után, interjún előadtam, hogyan tenném hatékonyabbá költségeket csökkentve a szállítást.


Aztán, 4 hónap után találtam egy állást, ami fogalmazzunk úgy, hogy "szintben van" a diplomámmal, azaz diplomás állás és viszonylag normálisan is fizet.



Ami viszont számomra érdekes, hogy a barátaim az egyetemről, akik közgazdászként , műszaki menedzserként végeztek, hamarabb találtak jól fizető állást, jó pozíciót.


Szörnyű, ami ebben az országban van.

Pedig az ország nyugati felében élek, ahol jobbak a gazdasági mutatók, meg úgy általában minden.


2018. márc. 15. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

átlagban gáz bár a 21. századi kapitalizmusban örüljél ennek is mert valaki nem talál 3 hónap alatt egy mekis állást se és megy a híd alá mert nem tudja fizetni az albérletet.


a kádár rendszerben garantált munkalehetőség volt és a munka elég pénzt fizetett egy balatoni nyaralásra meg egy albérletre kocsira stb..


most meg fizessed a sza r garzonokért a 20-30 ezret éjszakánként a balatoni üdülővárosokban, a magyaroknak már a balatonra pénzük sincs elmegyni. nevetséges és szánalmas.


A Kádár-rendszerben a legszegényebb magyar családok is leértek a Balatonr hetet nyaralni nyáron


https://www.youtube.com/watch?v=emht2dDOKCs


.

2018. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen szakon végzel. Van olyan mérnök szak amivel pár hét alatt elkelsz jó fizetéssel, van amelyikkel nem túl jó pénzért sem egyszerű.


Közlekedésmérnök valahol a kettő között lehet szerintem. Volt 1-2 közlekes ismerősöm aki egy év munka után átképezte magát gépésznek MSC-n. Asszem van oda átjárás pár plusz tárgy elvégzésével.

2018. márc. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 4 hónap alatt találtam normális munkát, közgazdász vagyok Budapesten...
2018. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az építőmérnök barátom két éve diplomázott, azóta 4 db állásra jelentkezett, abból háromra felvették.

Egyébként egyrészt nyilván nem jó, hogy nehezen talál munkát egy mérnök. Ugyan úgy nem jó, ha nehezen talál munkát bárki, aki energiát fektetett abba, hogy tanuljon. Ezért kéne leszállnia a mérnököknek a magas lóról és észrevenni, hogy nem felsőbbrendűek attól, hogy műszaki diplomájuk van.

2018. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen mindegy, hogy mit végeztél, ha szar a CV-d, fogyin adod elő magadat az állásinterjúkon, vagy csak egyszerűen van olyan jelentkezőjük, aki jobb nálad. A diplomád nem egy kupon, amit százezreket fizető munkahelyre válthatsz, ahol reggeltől estig elismerésben és sikerekben kell hogy részesítsenek.

Szörnyű ami ebben az országban van.

2018. márc. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!