Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidősként felmondva nem...

Próbaidősként felmondva nem kéne engem 5 napon belül kifizetni? Miért kell megvárni a köv hónap 10-et mert akkor van számfejtés?

Figyelt kérdés

Próbaidősként felmondtam. Feb 1 óta dolgoztam a cégnél, és a februári fizut márc 10 én megkaptam. De márc 12-n meg felmondtam és akkor elvileg 5 napion belül a márc 1-12 közti napokat ki kell fizetni.

De nem fogják azt mondták nem számfejetnek külön a kedvemért majd ápr 10-én megkapom ezt a pénzt.


nem értem. Nem úgy van hogy utolsó munkában töltött nap + max 5 napon belül ki kell fizetniük?

Esetemben utolsó nap márc 12 + 5 nap = 18, ma ki kellett volna fizetniük (=pénteken mert hétvégén zárva vannak).

Nem így van?


2018. márc. 18. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Majdnem így van. Nem 5 nap, hanem 5 munkanap, nyilván hétvégén nem fog neked senki bérszámfejteni (egyébként 12+5 az csak 17). Szóval 21-ig kéne megkapnod a pénzt, de ha megmondták, hogy nem fogod, akkor nem tudsz sokmindent tenni. Mármint persze, biztos van illetékes hatóság vagy hivatal vagy akárki, és simán lehet, hogy nyernél is a cég ellen, de nem fognak előbb fizetni, max a kis megállapított kamatot kifizetik, ami szerintem igen elenyésző összeg, többet kell utána rohangálnod, mint amennyit nyernél vele.
2018. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"(egyébként 12+5 az csak 17"



Egyébként NEM. Értelemszerűen maga a felmondás napja az nem számít bele, a köv nappal indul az 5 nap.


De 1 nap ide vagy oda mindegy.

2018. márc. 18. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked minden hónapban megszűnik valahol a munkaviszonyod, és sehol nem fizetnek 5 napra rá?
2018. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!