Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezzek ki a munkaügyi...

Jelentkezzek ki a munkaügyi központból? Tanàcstalan vagyok.

Figyelt kérdés

2 hónapig nem találtam állást, ezért március 8-án regisztráltattam magam a munkaügyi központba. Váratlanul kaptam állást, ahol március 13-án kezdtem. Ideiglenes munka. Azt mondta a főnök, hogyha nekem úgy jó, akkor napi bejelentéssel dolgozhatok ott 2-3 hónapig. Viszont nem kért el tőlem semmilyen végzettséget igazoló papírt, de személyes iratot sem, így fogalmam sincs hogy mikor jelent be. Írnom kell a jelenlétire hogy mettől meddig vagyok bent a munkahelyen.

A munkaügyiben mondták, hogy bármi változás van, szóljak. De ìgy tanácstalan vagyok. Azt sem akarom hogy most kijelentkezek, majd 3 hónap múlva vissza, és szerencsétlenkedjek a TB fizetéssel is, hogy egyszer magamnak fizetem majd néhány hónap után megint nem.

Szerintetek mit tegyek most?


2018. márc. 18. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

"Azt mondta a főnök, hogyha nekem úgy jó, akkor napi bejelentéssel "


A napi bejelentésnek pont az a lényege hogy kb semmit nem fizetnek utánad. A tb-s is neked kell fizetned tovább és nem is számít ez rendes munkaviszonyba vele. Szóval semmi esetre ne jelentkezz ki.

2018. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Azért nehezen hiszem el hogy ma Magyarországon nem találtál munkát 2 hónap alatt amikor munkaerőhiány van.....


Ha olyan helyen élsz ahol nincs annyi lehetőség megértem, de én ahol élek itt sincsen annyi lehetőség, de akárhány ismerősöm ki lett rúgva vagy, valamiért munka nélkül maradt 1 héten belül talált magának új helyet, még az is akinek sima 8 általánosa van és elmúlt 40 éves, ő is egy héten belül talált olyan helyet ahol 8 órát dolgozik hétköznaponként és minimálbéren felül keres, tehát jobban mint azon a helyen ahol hétköznap egy műszakba minimálbért kapott.


Meg ami munkát kaptál, ha nem tetszik keress mást. Mondd meg a munkaügyibe hogy neked olyan állás kell ahol normálisan bejelentenek és mindent fizetnek utánad, csak tudnak valamit adni!

2018. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Komolyan a tb-t sem fizetik így utánam?? Eddig egyetemre jártam,még nem kellett eddig magamnak fizetni. De akkor ezt rendezem.

Ezt az állást nem munkaügyin keresztül kaptam hanem ismerős ajánlotta.

De itt még szerződést sem irattak alá velem. Azt mondta a főnök, a fizetést is kézbe kapom majd. Minimálbért ajánlottak. Egyelőre nem volt más állás, azért fogadtam el ezt, de ez így elég gáz. :/

Attól féltem inkább nehogy megbüntessenek vagy valami mert nem szóltam a munkaügyibe, miközben van ideiglenes munkám...

2018. márc. 18. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja meg napi bejelentéssel asszem havi 15 napnál többet nem is dolgozhatnál. De gondolom ők úgy tervezik ott hogy bejelentenek havi 15 napot 4 órába, közben meg dolgozol 20-at 8-ba vagy valami hasonló.
2018. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen, tb, nyugdíjjárulék stb...


Ezek nincsenek napi bejelentéssel.

2018. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, mindennap kell mennem 8-tól fél 5-ig.

Akkor meg intézem a TB-t is és folytatom az álláskeresést mert én ezt hosszú távon így nem fogom csinálni. Főleg ha bele sem számít a munkaviszonyba.

Az a gond, hogy teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Egyetem mellett is dolgoztam de az nem volt bejelentett állás, arról tudtam mert ismerősnek segítettem a vállalkozásában, tehát nem is volt gond.

De azt hittem ez normálisabb munka lesz. Olyan szerencsétlen vagyok. Teljesen elment a kedvem az egésztől...

2018. márc. 18. 14:45
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

[link]



Szerintem ne erőltesd ezt a dolgot, mert ez egy szarrágó lehúzó cég lehet.

2018. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, mindjárt végigolvasom.

Elég komoly, felelősségteljes munkát kaptam, ami nagy odafigyelést igényel. Szóval nem csak ülök és várom hogy elteljen a nap. A semmiért dolgozok ezek szerint. És itt nem a fizetésre mondom mert megelégedtem volna azzal. Itthon lakok még,úgyis gyűjtögetek. De a főnök magától el sem mondta nekem ezeket, második nap én kerestem meg, akkor is csak ezt a napi bejelentéses dolgot mondta, meg hogy maradhatok akár majd tovább is a cégnél ha úgy alakul...

2018. márc. 18. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:23


Hiszed vagy nem, pedig ez van, évek alatt sem sikerül. Én pl, megyeszékhelyen lakom, most akarok közmunkára jelentkezni, mert már elegem van a keresgélésből, ennyi voltam, megállt a tudományom. Az elmúlt 1,5 2 hétben adtam még egy esélyt a dolognak és befejeztem. Jelentkeztem meghirdetett állásokra, 2 dohánybolt, egy élelmiszer üzletlánc (kicsi), élelmiszer vegyi áru üzlet, gyári munka (munkaközvetítőn keresztül), senki nem keres. Ismerős meg nincs.

2018. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Ez sajnos ìgy van ahogy leírod. Egyik barátnőm 3 éve (!) nem kap állást pedig a létező összes interjúra elment már. Tehát nem otthon ül. Én is megyeszékhelyen lakok. Minden egyes nap nézem az álláshirdetéseket, pályakezdőt meg főleg nem keresnek. Bárcsak egy hét alatt lehetne munkát találni. Akkor én sem fogadtam volna el ezt amit írtam.
2018. márc. 18. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!