Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon telhetetlen vagyok ha...

Nagyon telhetetlen vagyok ha ennyi lenne számomra az optimális fizetés?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom jelen pillanatban az 1 millió Forint nettó kereset lenne az ami már elfogadható számomra. Ennyiből tudnék már ésszerű terveket szőni és megvalósítani az életben ésszerű időn belül, anélkül hogy mindenféle hitelekbe kéne verjem magam. Ennyire lenne szűkségem hogy azt mondhassam hogy van egy magabiztos egzisztenciám és egy kiszámítható jövőképem. Nagyon telhetetlennek tűnök ezért?
2018. márc. 18. 19:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, az előző megfogta a lényeget.
2018. márc. 18. 20:17
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

7-es vagyok és én pontosan értem, hogy a kérdező hogy érti, de akkor részletezem:

A pénzzel általában megvásárolunk valamit.

Ha valamit nem tartunk értékesnek, illetve sok van belőle, akkor nem fizetünk érte sokat. Ha valami hiánycikk, nehezen elérhető, illetve különlegesen értékes(nek gondoljuk), akkor hajlandóak vagyunk többet fizuetni érte.

Mivel az IT szektorban hiány van, ezért ott elképzelhető ilyen kimagasló fizetés , de gondolom, hogy pl. egy takarítónak senki nem adna 1 milliós fizetést (még ha megérdemelné, akkor sem, mert egyszerűen nem termeli ki azt a fizetést) - egyszerű piacgazdaság.

És igen továbbra is az a véleményem, hogy telhetetlen: egyedülállóként, akár albérletben is 500 ezer ft-ból kényelmesen meg lehet élni - csak tudni kell bánni a pénzzel, ahogy a 780 ezresék is ügyesen tudnak bánni :-)

2018. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szeretnék egy saját lakásban élni, hitel nélkül. Szülőkkel élve minimális költségekkel havi 1 millió keresettel kb 3 év alatt össze jönne a lakás, berendezés ára, stb...


De sajnos úgy tűnik manapság ez is egy nagy "luxus" elvárás az embernek...

2018. márc. 18. 20:34
 14/23 A kérdező kommentje:
másfél szobás garzon, nem kacsalábon forgó palota.
2018. márc. 18. 20:35
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Értjük mit akar a kérdező, csak a világ nem így működik.


Az egy teljesen irreális elvárás 2018-ban, hogy 3 év alatt összespóroljon valaki önállóan egy tehermentes, berendezett lakást meg toronyórát lánccal...

2018. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

3 év az 36 hónap. Vagyis 36 millió. és te ebből másfél szobás garzont akarsz? Az megvan 12 millióból is.


Ha ennyi fizetést akarsz, akkor tegyél is érte, ne csak ábrándozz.

2018. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Modern építésű társas házi lakás. Nyilván abból a pénzből költ is az ember valamennyit. Plusz azt a lakást be is kell rendezni. Meg azért nem árt ha a vétel után az ember nem meztelen seggel van, hanem képez egy kis tartalékot ha beütne a krach.


Vannak jövőbeli projectek, de még a legjobb esetben se valószín hogy abból akár a felét is meg fogom tudni keresni ennek.

2018. márc. 18. 20:57
 18/23 anonim ***** válasza:

@16 Az ország egyetlen élhető városában, Budapesten, ennyiért nem kapsz másfél szobás lakást. Egy rendes 40 nm-es lakás 20-25 millió (feltéve, hogy nem a világ végén veszed), berendezni még 3-5, ha nem nagymama bútorokkal, meg összevaterázott IKEA-s izékkel tervezed azt a berendezést.


@Kérdező: én 500 körül keresek saját, tehermentes lakással és nagyon kényelmesen élek, van pénzem jó éttermekre, egy évben 6-12 alkalommal utazok külföldre (az összes szabadnapomon és minden hosszúhétvégén), mondjuk tárgyakra nem költök egyáltalán, csak könyvekre meg a muszáj mennyiségű ruhára, de nekem ez nem kompromisszum, utálok vásárolni, boltba sem járok, maximum nagyritkán házhozszállítás a tacskóból. Egy millió nekem inkább arra lenne jó, hogy egy évben maximum 8 hónapot dolgozzak a telet meg Thaiföldön, Indonéziában, Vietnámban vagy Goában töltsem, aztán április elején lebarnulva, feltöltődve menjek haza újra dolgozni.

2018. márc. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2018. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy nem csak olyan emberek élnek ebben az országban akik beérnék a lerágott csonttal is.

Szerintem ez teljesen reális elvárás, sajnos Magyarországon viszont nem teljesíthető.

2018. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!