Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjam meg a motivációs...

Hogyan írjam meg a motivációs levelet?

készletgazdálkodási és labor asszisztensnek szeretnék jelentkezni plazmacenterbe de még sose írtam motivációs levelet csak önéletrajzot. (21/F)
2018. márc. 19. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A motivációs levél részei

A pályázatot elbíráló cég és személy neve

Megszólítás

Jelentkezés tárgya a munkakör pontos megnevezésével

A pozíció betöltéséhez szükséges szakmai tapasztalatok és információk ismertetése

Rövid önjellemzés, a munkakör betöltéséhez szükséges személyes tulajdonságok ismertetése

Személyes találkozásba és tárgyalásba vetett bizalom kifejezése

Dátum, elköszönés.

Három alapkérdésre válaszoljon.

A motivációs levél vagy kísérőlevél az önéletrajz mellett az írásbeli pályázat másik fontos eleme. Fél oldalnál nem hosszabb és általában három blokkból áll:

hol találtuk az állásajánlatot,

miért pályázunk,

miért tartjuk magunkat alkalmasnak a munkára / milyen erősségeinkre építhet a munkaadó.

Legyen személyes.

Míg a cv száraz tények gyűjteménye, addig a motivációs levél lehet személyesebb. Egyrészt próbáljuk meg kideríteni, ki kapja meg és személyesen szólítsuk őt meg (Kedves Hölgyem/Uram helyett Kedves és a név), másrészt a belső motivációra is lehet utalni (Szeretnék egy piacvezető / az iparágban elismert cégnél dolgozni.)

Ne az önéletrajzot ismételjük meg.

Gyakori hiba a motivációs levelekben, hogy a pályázót prózában leírják önéletrajzukat. Lehet benne utalni egy-egy állomásra, de csak csínján, ugyanis ez unalmassá és hosszúvá teszi a levelet.

Óvatosan a közhelyekkel.

Szintén gyakori probléma, hogy a pályázók felsorolásszerűen írnak pozitív tulajdonságokat. („Szeretem a kihívások, csapatjátékos, rugalmas, kreatív vagyok, kiváló a kommunikációs készségem.”) Ezek így futószalagon inkább üres szólamok.

Inkább kevesebbet írjunk, de az legyen tényekkel, esetekkel alátámasztva. Például így: „Előző munkahelyemen egy öt fős csapatot irányítottam. Minden évben 5 százalékkal növeltük az egység bevételét.” Vagy így: „Szeretem a kihívások. Előző munkahelyemen a nulláról egy önálló üzletágat építettem fel, amely egy év után a cég árbevételének 10 százalékát hozta.”

Ügyeljünk a nyelvi igényességre.

Ahogyan az önéletrajznál, úgy itt is jelentősen rontja az összképet a rossz nyelvhelyesség és az elütések. Futtassunk át rajta egy helyesírás-ellenőrzőt és/vagy kérjük meg egy ismerősünket, olvassa át.

2018. márc. 20. 16:25