Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen befektetések gondolnáto...

Milyen befektetések gondolnátok jónak öregkorotokra, ami kompenzálna a nyugdíj egy részét?

Figyelt kérdés

Milyen befektetések gondolnátok jónak öregkorotokra, ami kompenzálna a nyugdíj egy részét? Milyen életcélokat kéne elérni a nyugdíja korig, hogy utánna elvegetáljon valaki?

Pl. Ha lesz mondjuk 80 év a nyugdíjkorhatár, és a kevés dolgozó (demográfia) miatt a nyugdíjasoknak kevés nyugdíj járna, akkor milyen befektetések jönnének jól öregkorba, kiegészítésnek?

Ugye akkor már nem úgy mozog az ember mit fiatalon, hogy elmegyek melózni valahova és az hoz egy ki pénzt.

Persze azt még meg is kell élni.



2018. márc. 22. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Igaz, még csak 34 vagyok, de engem erőteljesen foglalkoztat a kérdés. Két választás volt előttem. Vagy magasan tartom a fizetésem (vállalkozó vagyok), a jövőbeni magasabb nyugdíj reményében), vagy megoldom másképp, saját erőből. A saját erőt választottam. Szóval a fizetésemet lecsökkentettem, és beterveztem 2 lakást, aminek a bérleti díja majd kiegészíti a nyugdíjamat. Az egyiket remélem már az éven össze tudom hozni. Azért választottam ezt, mert ha esetleg hatvanpárévesen elpatkolok, a nyugdíjbefizetésem szépen rászáll az államra, de az ingatlanok megmaradnak.
2018. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A jó édes ***** válasza:
Osztalékfizető részvények, ETF-ek, MBS-ek, konzervatívabbaknak államkötvény.
2018. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!