Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 14 évesen hol találok munkát...

14 évesen hol találok munkát iskola mellett? 14/L

Figyelt kérdés
Nem vagyunk szegények, átlagos a fizetésünk a családban.De már belefáradtam abba, hogy folyon a szüleimtől kérjek pénzt. Tudom, hogy gyerek vagyok, és azt is, hogy ennyi idősen nem ezeken kéne gondolkodnom.De nyáron sok táborba is megyek, kajára is kell, szórakozásra, stb. Szóval szükségem lenne sajt keresetre. Most megyek majd gimibe, hamarosan 15 leszek, de nem tudok elmenni nyári munkára egy hónapra, mert nem leszek egy hónapot se itthon, csak pár hetet. Ezen kívül nem megyek el munkába még, mert orvosira terveztem menni. Szóval vannak ötleteitek? ILyen alkalmi munkák amikért fizetnek? (nem leszek prosti xD)

2018. ápr. 4. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
15 éves kor alatt nem vállalhatsz munkát, 15 évesen is csak a nyári szünetben dogozhatsz. 16 éves korodtól dolgozhatsz tanév közben is.
2018. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

A gyámhatóság engedélye alapján a jogszabályban meghatározott kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység keretében a tizenhatodik életévét be nem töltött személy is foglalkoztatható.

De amúgy csinálj valami netes dolgot, vlogot vagy ilyesmi. Esetleg készíts tárgyakat és add el őket.

2018. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

" Esetleg készíts tárgyakat és add el őket."


Aztán jól megbünteti a NAV, mert saját készítésű dolog eladása (kivéve, ha őstermelő) első pilllanattól fogva üzletszerű tevékenység és adóköteles.

2018. ápr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melo-Diák talán segíthet. Persze nem biztos, hogy minden városban van de a neten rákereshetsz
2018. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!