Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás munkahelyi összeférh...

Felmondás munkahelyi összeférhetetlenségre alapozva?

Figyelt kérdés
Dolgozom egy cégnél, ahol sajnos képtelen vagyok tovább maradni az egyik kollégám miatt. Folyamatosan sérteget és fenyeget amit képtelen vagyok eltűrni és azonnali felmondást szeretnék. Mi ennek a vonzata? Utolsó havi bérem még megkapom?
2018. ápr. 4. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Ha normálisan be vagy jelentve akár azonnali hatállyal is felmondhatsz a fent említett "összeférhetetlenségre" hivatkozva. Ezt követően 15 napon belül el kell számolniuk veled és ki KELL fizessék az összes ledolgozott órádat.
2018. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Amit ledolgozol ebbe a hónapba azt a leszámolásod napján amikor te leadsz mindent és elmész plusz megkapod a papírjaidat akkor ki is fizetik az összes ledolgozott órádat, vagy napodat attól függ hogy fix napi bérrel, vagy órabérrel vagy havi bérrel vagy bejelentve. Ha összeférhetetlenség miatt mész leszámolni azonnali hatállyal leszámolhatsz, de ha jó fej a főnököd akkor lehet keres megoldást a dologra hogy ne kelljen együtt dolgoznod a kollégáddal aki rád száll mindig.
2018. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez nem fog megállni, mint rendkivüli felmondás
2018. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2018. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Ne turd el, vagj vissza neki. Ha hagyod, hogy eluldozzon, egy csicska vagy.
2018. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én veled vagyok kérdező, de ez sajnos nem lehet azonnali felmondás.
2018. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Válaszd a közös megegyezéssel történő felmondást ahol el tekinthetnek a felmondási időtől. Szólj a főnöknek hogy mi a problémád. Bár én jeleztem neki többször mégsem tett semmit.. Engem sertegetett fenyegetett, meg mondta kirúgat stb..
2018. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy már próbaidőn, akkor az azonnali hatályú felmondás csak akkor állja meg a helyét, ha mondjuk többször jelezted (bizonyíthatóan) a munkáltatódnak a problémádat, és Ő ennek ellenére sem tett semmit.

A felmondás benyújtására vannak határidők is! Tehát olyan nincs, hogy ma úgy gondoltam, nem bírom tovább.

Egyébként ennek ellenére, ha valaki meglépi, lehet, hogy jogellenes lesz (nem felel meg a törvényben előírt tartalmi, alaki, "oki", és határidős követelményeknek). Ha jogellenes, akkor a munkáltató felé lesz fizetési kötelezettséged.


A cég ezt a béredből nem tarthatja vissza, a ledolgozott időre bérezés jár!


Tessék jelezni a munkáltatónak! Ez az első!

2018. ápr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!