Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 milliót keres, de biciklivel...

1 milliót keres, de biciklivel jár.39 éves IT szakember. Sokan mondják egy idióta. Otthoni irodában dolgozik, vidéki kisvárosban. Nem kell autó. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

#millió #39 éves férfi
2018. ápr. 5. 10:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Üzletember \= IT szakember.


Nyilván egy saleses, egy munkahelyi vezető vagy project manager utazik, ha kell. Egy programozó nem megy sehova. Megkapja a feladatot e-mailben és szól ha kész. Ha egyeztetni kell vagy inputra van szükség akkor meg skype-webex-Zoom-telefon, stb... Ehhez nem kell személyesen találkozni senkivel sem. Sőt, legtöbben ezt csinálják az irodában is, egy emeletet vagy épületet sem mész odább, hanem odacsörögsz, képernyőt megosztotok.


1,5 évet dolgoztam úgy, hogy a főnököm Németországban, a csapatunk pedig Kölnben / Londonban és Franciaországban volt. Én meg otthon Budapesten. Kamerás videoonferencia naponta, telefon oszt' jóvan. A főnök meg prezentálta a központi irodában amit mi megcsináltunk. Ahhoz én nem kellettem.

2018. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
Épp nemrég beszélgettem az egyik barátommal hasonló témakörben és nincs konszenzus. Hasonlóan jól keresünk mindketten (nettó 1,5M, ha hiszitek ha nem), de ő 30 milliós autóval jár. Nem presztízsből, ügyfélhez nem kell kimenni, online vállalkozik ő is, mint én is. Én tömegközelekdek, mert pesten belül szerintem több macerával jár autóval eljutni A-ból B-be. Én általában elnyűtt ruhákban járok edzeni, ő meg a legújabb under armour cuccokban. Szerinte én igénytelen vagyok, szerintem meg ő költ felesleges dolgokra. :) Minden nézőpont kérdése, hogy kinek mi a fontos. Én érzelmi alapon nagyon kevés mindent engedek meg magamnak. Van úgy, hogyha home office-ban vagyok, akkor mackónadrágban megyek le a kisboltba, borostásan. Még jól is érzem magam így, hogy nincs ráírva a homlokomra, hogy milyen körülmények között élek. Tapasztalataim szerint teljesen máshogy állnak úgy az emberhez, ki pozitívan, ki negatívan. Én szeretek észrevétlen maradni és nem polgárpukkasztó lenni. Szóval a véleményem az, hogy mindenki csinálja azt ami neki jó, akinek meg nem tetszik az morogjon, kritizáljon, nem üti meg az ingerküszöböm. Szerintem ez a szóban forgó 39 éves illető is így van ezzel.
2018. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy az senkinek nem jut eszébe, hogy nem mindenki szeret, akar vagy tud vezetni? :D
2018. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%

De, én már elkezdtem írni, csak még nem volt időm befejezni, hogy van egy ismerősöm, aki kb. 40 éve járja az országot, dalénekes és nincs autója :-)

Nem érdekli, nem szereti, szinte soha nem is akart.

2018. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kérdés egyébként magamra vonatkozott.Gyakran éreztem olyan burkolt elvárást a környezetemből,hogy egy férfinak amint van rá pénze legyen kocsija,akár szüksége van rá akár nem.
2018. ápr. 6. 00:39
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyi idős vagyok, soha nem kérdezte meg senki, van-e kocsim és miért nincs.
2018. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én is ennyi vagyok, tőlem meg pont azt szokták kérdezni, hogy miért nem járok bringával autó helyett...
2018. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy autó fenntartása mindenestől (vételár, amortizáció, javítások, kgfb, casco, benzin, stb) akár 60-80 ezer havonta. Meg jogosítvány szerzésnél is 4-szer megbuktatják az embert. És az autó balesetveszélyesebb, nem lehet belőle jól kilátni olyan jól, és hallani a környezetet mint bringán, és 2-3szor gyorsabban megy ami koppanásnál jóval rosszabb. Bringával, ha hülye helyzet van akkor csak félreállok és elengedek mindenkit. Negyed óra helyett fél óra meg egy váltás póló beérni az irodába. Laptop elfér a hátizsákban.Zuhanyzó is van jobb helyen bár nem hajtok úgy hogy leizzadjak.


Ja, és egy jobb bringa is elérheti egy átlag használtautó árát. (persze szigorúan hobbi célra, bolt és iroda előtt utcán nem hagyom mert ellopják)


Egyébként is inkább félreteszem a fizetésem háromnegyedét lakáscélra (és felét se keresem a kérdezőnek, legalábbis ha nettóról beszélünk) mint hogy szétszórjam a pénzt. És még így is kinyílik a bicska a zsebemben, mikor gyorsabban drágulnak a garzonlakások mint ahogy félre tudok tenni. Hitel meg szintén nem kell, nem leszek röghöz kötött adósrabszolga, ha kirugnak netán inkább legyen több év gondolkodási időm.


a meggazdagodás első lépése úgy keresni mint egy gazdag és úgy költeni (legalábbis a hétköznapi unalmas lényegtelen dolgokra) mint egy csóró. A két bringám éves fenntartása, tuningolása, meg az egész dolog nem kerül annyiba mint 2-3 hónap autóval egy átlagembernek.

2018. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, kérdező, azért már látszik a Gyakori véleménye, "elvárása" :-) :

Bár néhányan "pártját fogták" a biciklis IT-snek, de a 14-es válaszomban leírtam egy egyszerű tényt, hogy egy ismerősöm egyszerűen nem is akart autót, pedig megtehette volna, s ezt jól lehúzták - csak kibújt a szög a zsákból :D

Mellesleg baromira nem értem, hogy egy tényt miért kell lehúzni? (pedig a válaszhoz tartozik, hogy nem kell autó) Nem a százalék miatt kérdezem, de tényleg nem értem néha a gyakori válaszolóit.

2018. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"az autó balesetveszélyesebb, nem lehet belőle jól kilátni olyan jól, és hallani a környezetet mint bringán, és 2-3szor gyorsabban megy ami koppanásnál jóval rosszabb. "


Azért hülyeséget ne beszéljünk már, közúton kerékpározni kb. 100x veszélyesebb, mint közúton autózni. Főleg, mert városon belül szinte lehetetlen egy modern autóban megsérülni komolyabban, mig kerékpárral ha elütnek szinte boritékolható a sérülés.

2018. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!