Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 milliót keres, de biciklivel...

1 milliót keres, de biciklivel jár.39 éves IT szakember. Sokan mondják egy idióta. Otthoni irodában dolgozik, vidéki kisvárosban. Nem kell autó. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

#millió #39 éves férfi
2018. ápr. 5. 10:20
1 2 3
 21/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
9%

"Egy autó fenntartása mindenestől (vételár, amortizáció, javítások, kgfb, casco, benzin, stb) akár 60-80 ezer havonta. Meg jogosítvány szerzésnél is 4-szer megbuktatják az embert. "


Az autó nem gazdasági befektetés, hanem egy élvezeti cikk. Amit nem azért vesz az ember, hogy azt számolgassa, hogy most mennyire jön ki vagy fele annyiból járhatna másképp. Azaz amíg fenn tudja tartani (itt nyilván számít az, hogy mennyibe kerül), addig az embernek tökmindegy, hogy mennyiből ússza meg másképp.


"És az autó balesetveszélyesebb, nem lehet belőle jól kilátni olyan jól, és hallani a környezetet mint bringán, és 2-3szor gyorsabban megy ami koppanásnál jóval rosszabb."


Csak mondjuk koccan egy autó 60-nal, akkor kiszállnak, anyáznak egyet, aztán az autómentő jön. Bringával pottyansz egyet 20-30-val, akkor meg gyakran a mentő. Azaz bringával könnyebb sérülést összeszedni, mint autóval.


"Bringával, ha hülye helyzet van akkor csak félreállok és elengedek mindenkit. "


Akkor te vagy a millióból egy. A balkáni autós kultúránkhoz igencsak közelít a bringás kultúra...

2018. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A helyzetem speciális volta miatt döntöttem úgy hogy nem veszek autót.Egerben élek a belvárosban.Az irodám a hálószobám mellett van,alig mozdulok ki.Napi8-10 óra monitor előtti munka után egész egszerűn
2018. ápr. 8. 07:40
 23/25 A kérdező kommentje:
esik jol meg egy kocsiba is beulni.Szoval amikor csak lehet es esszeru akkor gyalog vagy bicajjal jarok.Persze havonta egy nagyobb bevasarlast en is taxival oldok meg.De havi nehany alkalomert tenyleg pazarlas volna autot fenntartani hiaba tehetnem meg anyagilag.Egy kocsi elmenybol valo vezetese persze tagadhatatlan,ez viszont szemelytol is fugg.Elmeny volt vezetni pl nyaralaskor a kanari szigeteken,de mondjuk nem elmeny felmmenni pestre az autopalyan.
2018. ápr. 8. 07:48
 24/25 anonim ***** válasza:

Jól teszi hogy biciklizik. Ha lát balesetet, ki tudja kerülni.

Gyanítom a nyitott kocsi ablakán legalább annyi bűzt nyel mint bringán.

2018. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem jól teszed!

Én is bicajjal járnék ha nem lenne sokkal lassabb, mint BKV vagy autóval.

2018. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!