Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adminisztratív ill. ügyintézői...

Adminisztratív ill. ügyintézői állások esetén is nagy a munkaerőhiány? Mennyi idő ilyen területen új állást találni?

Figyelt kérdés

Szóval rég kerestem munkát, de most muszáj. Mi a realitás? A tv-hírekben mindig ezerrel nyomják, hogy kevés a munkaerő hazánkban.

Jó nyilván kőműves, villanyszerelő, festő kategóriában biztos is, hisz magam sem tudok kit megbízni a házunk felújítására...

Meg informatikusból is kevés, fejlődik a technika.


Na de mi van az irodai ügyintézőkkel és adminisztratív munkakörökkel? Ott pár éve is nehezen lehetett jó állást találni. Most is ez van, vagy itt is van hiány???


Sürgősen kellene valamit találnom, mire számítsak?


2018. ápr. 11. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Itt Keleten tökéletesen protekcióalapúak ezek a munkák, Budapesten nem tudom, mennyivel másabb a helyzet. Itt inkább az a divat, hogy meghirdetik ezeket, de már az ősidők óta megvan, hogy ki fog a kényelmes székbe belehuppanni egy látszatinterjú (akár annak hiánya) után.


Itt nem a "jó ügyintézői állásokról" beszélünk, hanem az "ügyintézői állásokról", a Jóskabá 2003 Bt.-től az okmányirodán át a multikig.

2018. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Tapasztalom én is (dél-kelet), protekció hiányában irodai munkát csak közmunkában találtam :(
2018. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fontos hogy hol laksz, mihez értesz? Írsz még nekünk bővebben?
2018. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "adminisztratív ill. ügyintézői állások" alatt én a szimpla gépelés, kávéfőzés, aktatologatást értem. Tehát amihez nem kell különösebb végzettség, csak leülsz, megmutatják, mit kell csinálni, es a harmadik napon már teljesen egyedül dolgozol. Na ha te is ilyenre gondoltál, el kell keserítselek, itt nincs munkaerőhiány, mert ezt kb bárki meg tudja csinálni (én is csináltam, szóval nem leszólásból, hanem mert így van). Emlékszem, egyszer jelentkeztem eyg ilyenre, és hetekkel később jött a válasz, hogy köszi, de nem, és bocs, hogy ilyen sokára írnak vissza, de 290 önéletrajzot kaptak.
2018. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Diploma elvárással, két JÓ ügyintézői helyre vettek volna fel egy hónap keresgélés után, egyik helyen sem voltam protekciós, sőt. A nekem tetszőt fogadtam el, nem bántam meg. (Délnyugat)
2018. ápr. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Budapesten érdekelne... (elsősorban, vagy esetleg környékén)


Diploma van, az nem gond, bár korábbi tapasztalataim azt mutatják, az inkább hátrány...


Nem a kávéfőzős aktatologatást keresem, hanem ahol valós munka van, és kell dolgozni. És nem titkárnői dolog...


Különböző szakterületek asszisztensi állásai, mint pl. pénzügyi asszisztens, vagy valami kereskedelmi munkatárs, szóval az a lényeg, hogy nem a vezető/menedzser pozíciók... Legutolsó sorban is az ilyen adatbevivőszerű güzü munka, ahol mondom, van dolog, de az papírmunka, illetve számítógépes... És NEM a körömcipőben bájolgós kávéfőző szitu....!



Erre gondoltam, hogy ilyet mennyire nehéz vagy könnyű 2018-ban találni?

2018. ápr. 14. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Penzugyi asszisztens ugyintezo konyveloi asszisztens s tarsai mar szakkepzettseghez kotott az persze szamit milyen diplomad van ha nem szakiranyu penzugyi nem veszik figyelembe tehat ahol mar szakmaisag is kell oda erdemes vmit tovabb tanulni akar egy penzugyi ugyintezo vegzettseget megszerezni ezzel a szakmaval barmilyen teruleten e tudsz helyezkedni ugyintezonek.A sima aktatologatos kavefozos adatrogzitos szkennelgetos egy jozan paraszti eszt megkovetelo word doksi iro rohencs altalanos ircsi asszisztensit barki be tud tolteni ezert a tul jelentkezes se tul nagy esz se szakirany nem kell hozza s nem is fizet tul sokat pont ezert. A szakmat fizetik meg nem amit barki be tud tolteni akar a szallag melot bocs a hasonlatert de attol mert vki az irodaba kopog a magassarkujaval s fozi a kavet nem magasabb a presztizse mint aki a szallag mellett all. Mindkettore van jelentkezes s mindketto potolhato adott esetben se tehetseg se egyeb kepesseg nem kell hozza.sztem vmi szakiranyut probalj megpalyazni🙂
2018. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!