Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megeri ennyiert...

Szerintetek megeri ennyiert Nemetorszagban dolgozni?

Figyelt kérdés

Kb. Netto 550-600 kozott keresek teherauton, viszonylag vegezheto, 5tol max 15 45ig szunettel. De van mikor 2-3kor vegzek. H-P plusz ket rovid szombat (szombat 4ora munka)

Bnommel vagyunk o 1200at keres. En havonta 200-300at tudok felretenni. Alberletben vagyunk nem munkasszalon.

Csak 2,5ev utan kezdem unni.. 26 eves vagyok es nem tudom itt ugy elvezni az eletet. Otthon szabin sokkal jobban ereztem magam magyar kozegben.. nem tudom meddig kene meg ezt csinalni..? 2,5ev alatt 4 milliot tudtam felretenni vettem egy 2009es focust, egy zsiruj laptopot, telefont, tv-t. Ennyi amkt elertem nyaralas ruhakat nem is szamolom. Szivesen hazamennek de felek otrhon 200 250et mondanak C kat. Teherautoval nem lesz ilyen.. nem tudom mi a helyes dontes. Szakmam nincs meg. Nyelvvizsgat is letehetnek mar nemetul.

Orokseggel van 10 milliom arra gondoltam ebbol lassan vehetek egy 35 40 negyzetmeteres lakast, azt albiba mig itt dolgozok es ha hazamegyek legalabb lenne egy kis ingatlanom. Illetve azt talaltam ki, ha hazajovok megcsinalnam a log. Szallitmanyozasi ugyintezot ingyen, plusz a C hez az E kategorias jogositvanyt, hogy nyergest is vezethessek, plusz nyelvvizsga, es angol is elkezdeni tanulni. Mit gondoltok? Ti hogy csinalnatok? Baratnom sem szeret ott.penni egyebkent..


2018. ápr. 13. 11:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsanat Ftban es Euroban is irtam a penzt ezert nem egyertelmu.

Tehat 1900-2000eurobol en 800-1000eurot tudok megtakaritani.

Bnom 1200eurojabol kb 400at tud felretenni.

2018. ápr. 13. 11:20
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem fogsz bttoban annyit keresni, mint amennyit ott félreteszel.
2018. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
hat aki itt nem tudja elvezni az eletet, az menjen is inkabb haza, nem kellenek a depresszios begyepesedett befasult eletunt emberek. abbol van otthon boven eleg.
2018. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez a válasz szerintem nem volt hasznos.

Mert az élet élvezete nem csak a pénzen múlik. Ha gyógyíthatatlan beteg vagy, kitörölheted vele németben is.

Van akinek nem számít hol él a világban, ez vagy te!

De számomra fontos a szülők, és az igaz barátok társasága.

Az már csak mellékes, hogy mennyire számít a nemzeti öntudat. Nekem fontos, hogy inkább anyanyelvem gyönyörű szavait halljam, hogy ne auslander legyek!

Egyébként teljesen más volt a kérdésem, de köszi ezt a releváns, összetett, jól kifejtett választ!

Ha Mo-n is hasonlo fizetések lennenek, mint nyugaton, mindenkinek jobb lenne, kulfoldre elmennénk nyaralni, vagy kirandulni, de szepen elhetnenk sajat orszagunkban.

2018. ápr. 13. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még gyűjtsetek egy kicsit és utána jöhettek haza. Én magyar cégnél keresek 600-at nyergessel de egész hónapban kint vagyok szóval annyira nem éri meg. Viszont ha itthon van egy lakásod akkor szerintem már egy 200 ezres fizetés is jónak számít.
2018. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm ez hasznos volt, ment a zöld kéz!
2018. ápr. 13. 15:37
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha otthon tudsz venni egy lakást, megkeresel 250 ezret, a barátnőd is megkeres legalább 150 ezret, akkor ebből már simán meg tudtok élni, hiszen a lakhatás megoldott. Mellette akár még tanulhattok is.


Egyébként én tudom mit érzel, néha én is vágyok haza, de aztán olvasom a híreket, és örülök, hogy nem otthon élek.

2018. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd, hogy van ezzel? Ne csak a saját szempontodat nézd, másrészről nem csak a jelen számít. Magyarországon milyen terveid vannak? Ha lesznek gyerekeitek azoknak milyen jövőt tudtok biztosítani Németországban és Magyarországon? Milyen oktatásban lesz részük? Gondolom te is jobb életet akarsz a leendő gyerekeidnek mint a tiéd, ehhez megfelelő oktatás kell. Magyarországon ez 1-2 állami iskolát leszámítva (még most, jövőben lehet ennyi sem lesz) csak magániskolák tudják megadni. Szerintem nem véletlenül mentél ki anno, ahelyett, hogy hazajössz próbálj meg kint újabb lehetőségek után nézni. Miért nem váltasz munkahelyet?
2018. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Badattitude ***** válasza:
100%

Minden alapja a kommunikáció. Üljetek le a kedveseddel és készítsetek haditervet.

1: Irányozzatok meg egy összeget, amit félre akartok tenni, amit itthon egzisztenciára, tartalékra fordíthattok.

2 : Rögzítsétek, hogy nem bármi áron, hanem egymásért dolgoztok. Amint valami teher, jelzitek egymásnak. Mégsem munkatáborban vagytok ! Nem igaz ? :)

3: Itthon vállalkozni nem halálvágy, vakmerőség. Rögzíthetitek, hogy mit fogtok itthon csinálni. Mi van, ha családi vállalkozásba kezdtek ? Sok a károgó, hogy csak a hátszeleseknek megy jól a vállalkozás. Én azt mondom, hogy azoknak, akik ésszel és teljes energiával csinálják.

4 : Már van tervetek pontos adatokkal, és van jövőképeket. Így már nem helyzetként élitek meg, hanem lehetőségnek. Mindig kommunikáljatok, és így minden patent lesz !

2018. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg.

Én is tervezem, hogy kimegyek valamerre, itthon maradni hülyeség, nincs itt szükség az emberekre. Bárhova beteszed a lábad, csak az ostobaság megy mindenfelé.

Menj, fuss, szaladj, vissza se nézz.

2018. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!