Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármilyen tervetek a...

Van bármilyen tervetek a karrieretek fejlesztésére? Mit vesztek ilyenkor figyelembe?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista vagyok, 3 éve helyezkedtem el Magyarországon egy cégnél (a koromhoz képest kimagaslóan jó) szaktudásom jóvoltából. Az első évben bruttó 150.000 körüli fizetést kaptam, ami a 3. évre 400.000-re ugrott ugyanannál a cégnél. A következő lépés egy 2. szakmámbeli munkahellyel a havi 500.000.


Milyen stratégiát kövessek amivel meg tudom okosan tervezni az elérni kívánt szintjeimet, illetve a havi/éves bevételem? Ti vezettek (akár csak fejben is) egy idővonalat ami motivál titeket vagy mi alapján tervezitek meg a karriereteket?


Mit gondoltok arról hogy munkahely csere 2-3 évente? Ha van egy (nekem) elso jól bevált munkahelyem, jó kollégákkal, az előbb említett fizetéssel akkor megéri tovább lépnem? Paralel egy másik cégnél is dolgozni a tapasztalatszerzés miatt, mit gondoltok? Viszont nem akarok idő előtt kiégni, mi lehet az arany középút?



2018. ápr. 15. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Az az általános tapasztalat, hogy az alapvető szükségletek felett már nem elsősorban a pénz motiválja a legtöbb embert. Oda menj dolgozni, ahol a legérdekesebb munkát tudod csinálni, ahol a legtöbbet tudsz tanulni, és ami a legjobban érdekel. Persze nem kell szerénykedni a bértárgyaláson, csak a kérdésed alapján úgy érződik, hogy neked a pénz van a központi fókuszban. Fogalkozz inkább a szakmai fejlődéseddel, és a pénz követni fogja.
2018. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
25%

Komplex terveid vannak, ami tök jó. Elindulhatsz egyedül is, ha van egy jó akcióterved. Én évekig úgy csináltam. Voltak rövid meg középtávú céljaim is, határidőkkel, minden, de egy idő után megrekedtem, úgy éreztem ugyanazokat a köröket futom és nem jutok előbbre.


Elkezdtem magamra úgy nézni mint egy cégre vagy brandre, ezt tanácsolom neked is. Ha egy cég nem biztos abban, mit akar, tanácsadókat fogad.


Legyen egy mentorod! Ez lehet cégen belül is, sok helyen van mentorálási program, de nekem 1-2 év után kiüresedett, meg nem lehetett velük pénzről normálisan beszélni, érezni lehetett rajtuk a céges bullshitet, stb.

Szóval akkor inkább külső mentort fogadtam (mondjuk ismertem őt, egyik legjobb ex-kollegám, maszekban csinál ilyeneket).

Ő megerősített ebben a brandszemléletben és mióta együtt dolgoztam vele sok minden tisztább lett, és úgy érzem végre van egy jól kigondolt karrierutam.


Én tudom ezt a módszert ajánlani, de ha van hozzá időd és kitartásod, egy pár évig magadtól is haladhatsz így előre.

2018. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!