Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti ezt a munkaltatom?

Megteheti ezt a munkaltatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több mint egy éve dolgozom egy cégnél de külsős vagyok maganvallalkozon keresztül. 2 hónapja ki vagyok írva a tappenzes papirjaim le lettek adva amiket meg is kapott. Most mialatt ki vagyok írva változások történtek úgy hogy én nem is tudtam róla. Marciustol ugyanis egy másik céghez jelentett át a fonokom engem es a kollegaimat akik szintén neki dolgoznak csakhogy míg ők aláírták az előző céggel való munkaviszony megszűnését es az új munkaviszony létrejöttét én semmit nem írtam alá. Ha nem megyek be ma a biztositoba rakerdezni hogy miért késik ennyit a tappenzem akkor meg sem tudom hogy én már ennél az új cégnél vagyok bejelentve. Azt nem értem hogy lehetseges ez?hisz en nem írtam alá semmit. A fonokom azt mondta hogy nem kell hozza az alairasom.... Nagyon tanácstalan vagyok most mert a tappenzes papirjaimon a régi cég neve van..mit tennetek a helyemben? ???


2018. ápr. 18. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem teheti meg.
2018. ápr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kérdés ellentmondásos, ha nem írtál alá semmit nem jelenthet át másik céghez.

Kivéve ha alkalmis módon dolgoztál, de akkor meg táppénzre nem vagy jogosult.

Vagy a kérdés nettó hülyeség vagy nem így történt.

2018. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre volt a munkaszerződésem. Ezért is lep meg. Mert nem írtam alá semmit mivel nekem nem szólt a főnököm hogy ilyen változás történt. Ezért érdekel ez hogy hogyan történhet ilyen meg mialatt tappenzen vagyok...
2018. ápr. 18. 21:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig atjelentett de hogyan? Csak úgy akárki akármikor atjelentgetheti a dolgozojat egyik cégből a másikba úgy hogy nem tud róla? Vagy aláírta helyettem? Már tényleg nem tudom mire gondoljak....
2018. ápr. 18. 22:00
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem akárki, hanem a munkáltató. A bejelentés és annak módosítása a munkáltató feladata. Nem kell aláírnia a munkavállalónak. Persze a munkáltatónak a valóságnak megfelelő adatokat kell jelentenie, egyik cégből a másikba átvándorlás pedig nem történhet meg a munkavállaló tudta nélkül. De attól még technikailag a bejelentést meg tudja tenni.
2018. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Több mint egy éve dolgozom egy cégnél de külsős vagyok maganvallalkozon keresztül. "


Ez mi a fenét jelent?

Kivel vagy leszerződve? A céggel, vagy a magánvállalkozóval?


Először meg kéne tudni, hogy kivel állsz jogviszonyban, és milyenben.


A munkavállalót csak úgy "átjelentgetni" másik céghez nem lehet, vagyis fizikailag meg lehet csinálni (szabályellenesen), de jogilag nem.

Ahhoz ugyanis munkaszerződés módosításra van szükség, kivéve, ha jogutódlással vette át az egyik céget egy másik cég. Minden máshoz a dolgozó "beleegyező" aláírása kell.


Azt írod, hogy a többiek aláírták a megszüntetést és úgy kerültek a másik céghez.

Ha Te nem írtál alá semmit erre vonatkozóan, akkor jogilag nem kerültél át a másik céghez még akkor sem, ha az adatszolgáltatást meg is csinálták erről.


Tehát először is ki az "egy cég" és mit jelent az, hogy külsős vagyok?

2018. ápr. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem céges alkalmazott vagyok hanem magánvállalkozón keresztül dolgozom annál a cégnél ami azt jelenti hogy tőle kapom a fizetesem
2018. ápr. 19. 10:46
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Tehát egy munkaerő-kölcsönző cégen keresztül dolgozol egy másik vállalatnak?


Ez a te szempontodból teljesen irreleváns, hogy hol és milyen munkát végzel, tehát ALKALMAZOTT vagy egy cégben, ahol most átjelentettek egy másik cégbe. Ezt technikailag simán meg lehet tenni, de nem szabályos.

2018. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben hova kell fordulni? Kormanyhivatalhoz vagy ugyvedhez?
2018. ápr. 19. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél. Zavar téged, hogy megváltozott a munkáltatód neve, ha nem változott semmi más?
2018. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!