Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyeteken mennyire...

A munkahelyeteken mennyire mutatkozik meg a munkaerő hiány?

Figyelt kérdés
És hogy próbálja kezelni a vezetőség?

2018. ápr. 20. 11:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%

Én eddig bárhol megfordultam nem találkoztam munkaerőhiánnyal . Ahol állítják, hogy van, ott sem igaz.


Ott ahol nagy szükség van emberre, szorgos kezekre, az egyedül csak a föld, "TSZ", mezőgazdaság, idény jelleggel. De, oda is annak éri meg menni, akit bejelentenek tisztességgel. Alkalmi, egyszerűsített jelleggel, csak annak, akinek van aki kifizeti a tb-jét.

2018. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

# 1

"Ahol állítják, hogy van, ott sem igaz."


Hát ezt nem tudom mire alapozod vagy hogy az ország melyik részén laksz de ahol felmondtam (Budapest) tavaly ott kénytelenek voltak emelni az alap fizetésen 40 ezer bruttót mert egyszerűen nem volt jelentkező és ahogy hallom a volt ott maradt kollégáktól még így is alig...

Ahol most vagyok ott is gyárbővítés van és oda is alig találnak embert, már a gyáron belül is úgy hirdetik hogyha hozol embert és 3 hónap után is itt marad akkor a fizetésedhez hozzáadnak egyszeri 100 ezer Ft bruttót! :/

2018. ápr. 20. 11:53
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

"vagy hogy az ország melyik részén laksz"


Dél Dunántúl.


Itt meg is dögölhet az ember, az sem érdekel senkit.

2018. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Én az egészségügyben dolgozom (nem egészségügyi dolgozóként).


Az egészségügyben úgy általánosságban van munkaerőhiány. Főleg orvosi és szakápolói szinten. De a háttérszemélyzet is zúgolódik már rendesen.

A vezetőség minden tőle telhetőt megtesz a toborzás érdekében. De ugye a közalkalmazotti rendszer meglehetősen kevés mozgásteret biztosít.

Az egészségügyi dolgozók és orvosok toborzása azért nehéz mert konkrétan NINCS elég munkaerő. Keveset képeznek, és azok is mennek külföldre.

A háttérdolgozók helyzete pedig azért nehéz, mert bár ide lenne jelentkező, de amikor megtudják, hogy mennyi is volna a fizetés akkor jó, ha nem röhögnek az arcunkba :S A versenyszférában ennek többszörösét keresik. Legyen az villanyszerelő vagy informatikus vagy könyvelő. (A háttérdolgozók nem kaptak SEMMIT a nagy médiahacacáréval kísért egészségügyi béremelésből. Annak ellenére, hogy pl. dugulást javítani nem ugyan az a Marika néninél a 3.-on mint mondjuk a Patológián :S)

2018. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

"A háttérdolgozók nem kaptak SEMMIT a nagy médiahacacáréval kísért egészségügyi "


Miért, te eü-i bértáblába lettél besorolva mikor felvettek dolgozni a kórházba, mert szerintem nem, akkor mireföl kapnál, meg a többi háttérdolgozó emelést ?!


Egy általános iskolában sem kap Mari néni emelést aki a portán ül és ellátja a portás teendőket, mikor a pedagógusoknak emelik a bérét, semmi köze hozzá.

2018. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
# 2: Múlthéten feladott egy hirdetést egy autóipari cég, hogy dolgozókat keres. Ma felhívom, erre közli a pali, hogy telt ház van. Egy másik újsághirdetésre jelentkezek még frissében, erre a hangposta kapcsol be, amire a büdös életbe nem reagálnak. Na ez a DD-i régió !!!!
2018. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

#5 Talán azért mert ugyanolyan körülmények között dolgozunk mint az EU dolgozók (sok esetben rosszabbban). Talán azért, hogy ne fordulhasson elő az, hogy egy diplomás kevesebbet keres mint a beteghordó 8 általánossal? Talán azért mert ha Neadj'Isten közszférában emelnek akkor azért nem kapunk mert egészségügyben dolgozunk, amikor EÜ emelés van akkor meg azért mert nem EÜ dolgozók vagyunk? Gondolom ezek Neked teljesen elfogadható és korrekt eljárásnak tűnik.

Az egyetlen dolog amivel egyetértek Veled az az, hogy az oktatási rendszer háttérdolgozói hasonló helyzetben vannak.

2018. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Budapesti SSC. 40(!!!) százalékos lemorzsolódás van. Ahogy hallom kb a banda 20%-a (olyan 50 ember) hiányzik.

Persze a vezetőség átszervez, optimalizál... 3 hónapig. Aztán elfelejtik, meg "megy ez így is". És legalább nincs annyi nyitott pozíció. Aki marad meg dolgozzon csak 3 helyett, hát kibírja...


Érdekességképpen pár éve ilyen helyen a 10%volt a max lemorzsolódás havi szinten.


Közvetve más SSCkre is rálátok, nagyjából ugyanez a helyzet. Mindenhol kb 20%-a hiányzik a munkaerőknek. Ahol rendszeres a fizetésemelés és ránéznek a vezetők körmére hogy ne kanászodjanak el, ott kisebb a lemorzsolódás.

2018. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

DD régióban akkor mit lehet csinálni?

Mi itt a piacképes végzettség vagy esélytelen?

Pályakezdőként én sem találok semmit...

2018. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
#8: Ja, hát persze, mert olyan embereket keresnek, akik felsőfokon beszélik az oroszt és a spanyolt egyidejűleg, plusz van 3 év szakmai tapasztalatuk.
2018. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!