Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyeteken mennyire...

A munkahelyeteken mennyire mutatkozik meg a munkaerő hiány?

Figyelt kérdés
És hogy próbálja kezelni a vezetőség?

2018. ápr. 20. 11:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%

# 9: Esélytelen ! Innen menekülni kell.


Én most olyan munkaközvetítőt keresek aki kivisz valahova külföldre, a tököm kínlódik itt tovább, meg könyörög.

2018. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Hason kéne csúszni azért is, hogy egy kórházba is másnak a szarát pucoljad gombokért !
2018. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk megoldották a munkaerőhiányt:


-Emeltek az óraszámunkon, megszüntették a törzsidőn (8.00-16.00) kívüli elszámolást, tehát túlóra nincsen, de még csúszóként sem kapjuk meg. Hiába vagyok heti 1 napon 7.20-tól 19.50-ig, az bizony csak 7 ledolgozott munkaóra szerintük.


-Megemelték papíron az ebédidőt 60 percesre, így heti 5 óra hiányt hoznak ki, de van olyan nap mikor a beosztásba maga az ebéd sem fér bele.

Ezen órákból havonta kijön 3 nap, melyet levonnak a szabadságból és el is jutottunk óda, hogy nem marad szabadság, sőt adományként "kapjuk", hogy a hiányt nem vonják le a fizetésből, de lehet ezt év végi prémiumnak is titulálni, vagy 13. havinak tekinteni...


-Legújabb vívmány, hogy szombatra is behívnak néha, régebben ezt fizették, most meg csak annak, akinek megvan az óraszáma, akinél hiány van az így járt!


-Ha valaki kiesik betegség miatt, a többiek dolgoznak helyette is.


-Persze emelték a fizetést is, kaptam én is 19 500Ft emelést (meg is köszöntem), de a munkáltatói döntés értelmében járó kiegészítésemből meg elvettek 19 500Ft-ot. 8 emelést kaptam 6 év alatt, még maradt 5600Ft kiegészítés, ami elég lesz 1-2 további emelésre :)


-Most annak a lehetőségét vizsgálgatják, hogy partnerszerződés keretében 200km-re levő munkaerőhiánnyal rendelkező cégnél besegítünk heti 1-2 napot, persze extra fizetés nélkül.

Megnéztem 8 óra munkaidő esetén (szintén 7 az "ebéd" miatt), rájönne még napi 6 óra utazás és 4,5 óra átszállási várakozás. Vonattal utazva 86%-ot térítenének, de a helyi jegyet (4db) nem fizetnék, így napi 2000Ft önköltségre menne, kocsival gyorsabb, de az 10 000Ft önköltség/nap + autópálya matrica 5000Ft.

2018. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

Szintén Dél-Dunántúl, diplomával, egy pénzügyi és egy "titkárnői" OKJ-vel, nyelvvizsgával nem lehet elhelyezkedni.

( ahol lehet, oda szinte csak kulturális közfoglalkoztatottnak veszik fel az embert, ami havi 70000 ft nettót jelent)


Elhiszem, hogy Bp-en három nap alatt kapnék munkát,akkora a munkaerőhiány, csak félve kérdezem: a költözést, ottani életkezdést mégis miből fizessem?

2018. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem mit keres annyi cég Budapesten és vonzáskörzetében! :D
2018. ápr. 20. 18:49
 16/22 anonim ***** válasza:
43%
# 15: Elhiszed nekem, ha Budapest leköltözne ide a DD-ra akkor se lenne munkája itt senkinek ?!
2018. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a gyárban nagy a fluktuáció. Mindig találnak új embereket, de vannak közöttük olyanok, akik nem 100-asok agyban. Igazából semmi értelmeset se tesznek érte, hogy az emberek ott akarjanak dolgozni és megtartsák őket. Felveszik az újakat magasabb fizetéssel, mint amit azoknak adnak, akik 10-20 éve itt dolgoznak, ezért a régiek méltatlankodnak, az újak meg hamar megunják a melót és elmennek.
2018. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

# 16

Nem

2018. ápr. 21. 10:08
 19/22 anonim válasza:
45%

"Elhiszem, hogy Bp-en három nap alatt kapnék munkát,akkora a munkaerőhiány, csak félve kérdezem: a költözést, ottani életkezdést mégis miből fizessem?"


Kölcsönkérsz ismerősöktől, veszel fel hitelt, szerzel egy másodállást a mostani mellé, pár hónapra vállalsz külföldi idénymunkát külföldön (szállodáknál a szállás és az ellátás gyakran ingyenes), pesti ismerősöknél szállsz meg egy időre, stb.

2018. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk úgy kezelik, hogy már az osztályvezető úr is beáll a minimálbéres fizikai munkások közé dolgozni, mert kénytelen, ugyanis már nincsen senki, aki annyi pénzért elvállalná hosszú távon hogy itt dolgozzon! Az irodai munkások, pl. könyvelők, pénzügyesek, stb. is be vannak osztva a csúcsidőszakokban, hogy szálljanak be a termelésbe, mert hát nincs ember, leállni meg nem lehet! :(
2018. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!