Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak be állásinter...

Miért nem hívnak be állásinterjúra?

Figyelt kérdés

3 év után ismét új állást kellene találnom, kb 3 hónapja keresek, de a cégek nem jeleznek vissza!


Az önéletrajzom így néz ki:

-személyes adatok, elérhetőség, vállalható képpel kezdek, megpályázott pozíció, reális bérigény( ha a hirdetésben kérik)


-kitérek tételesen az eddigi munkahelyeimre, az ott betöltött pozíciómra, az ottani feladataimat pár szóban kifejtem ( 2 mondat mindegyik max. nem túl sok)


-ezután az iskolai végzettségeimet sorolom fel, felül a szakmai végzettség, egyetem, középiskola.


-egyéb kompetenciák, nyelvtudás részletezése, szám.tech ismeretek.


-végül kb 4-5 sor magamról, miért gondolom azt, hogy én lennék a megfelelő.


Aztán dátum, aláírás.


Ezek mellé végzettségi papírokat csatolom+ kísérőlevél ( ki vagyok,mit akarok, hol találtam a hirdetést)

Illetve, ha kérik, motivációs levelet is mellékelek.


Mindegyik szabályosan megszerkesztett, jól átlátható, mindegyik hirdetéshez átalakítom, valamiért be sem hívnak interjúra sem

-olyan helyre sem, ahol a meghirdetett állásnak a végzettségem is megfelel és van némi munkatapasztalatom is az adott területen.


Mit csinálok rosszul?


2018. ápr. 20. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nembiztos, hogy rosszul csinálod.

Csak épp akad jobb (olcsóbb) jelentkező is.

A cégek többsége meg bunkó.


Én anno kb 100 helyre küldtem el a jelentkezésem.

Kb 20 helyről kaptam visszajelzést, hogy egyáltalán vették.

kb 3 helyre hívtak be.

2018. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Mi a vegzettseged?
2018. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Két üzleti okj+ egy földtan diploma
2018. ápr. 20. 19:54
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nálam is ez a gond, hogy be sem hívnak interjúra.
2018. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Nincs megfelelő végzettséged, ezt látják az önéletrajzodban és ezért nem hívnak be.

Előző munkahelyeden milyen munkakörben dolgoztál?

2018. ápr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Dobj egy privátot, írd meg, milyen munkák érdekelnek, ránézek szívesen és adok tanácsot. Ezzel foglalkozok már évek óta.
2018. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Dolgoztam

ügyintézőként(masfél év)

irodavezetőként(ez a legutóbbi, majdnem 3 év),

földtani laboratóriumban( két év 2 hónap)


diákként pedig titkárként egy évet, kereskedelmi asszisztensként fél évet, beszerzési asszisztensként pár hónapot :)


Nyilván az egyetem, egy ezerórás és egy kétezer órás ( azaz iskolarendszerben egy ill kétéves) OKJ semmit sem ér:)

Köszi, hogy ezt tudattátok velem :)


A pm-et kérő válaszolónak köszönöm, de ez nem feltétlenül az a platform, ahol el szeretném indítani a dolgot, csak véleményekre voltam kíváncsi :)

2018. ápr. 21. 18:06
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A válasz nagyon egyszerű: találtak valakit, aki olcsóbbért is vállalja!

Az, hogy szerinted reális a bérigényed még nem azt jelenti, hogy tényleg reális is.

Az egyik volt munkahelyemen például egyszerű ügyintézőnek jelentkezett egy kislány és nettó 500 ezret akart érte kapni!!! :DDDD

A HR-esek majdnem meghaltak a röhögéstől.

Akit ténylegesen felvettek, az nettó 60 ezret kapott végül, ami az akkori minimálbér volt.


A csaj meg nem értette mi a gond, szerinte a félmillás fizu teljesen reális lett volna azért a munkáért, amit egy betanított majom is el tud végezni. :DD

2018. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hmm lehet a cv-vel is van baj. Hogy néz ki, sablonból dolgozol, hány oldalas?
2018. ápr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Hát akkor győzd meg a cégeket, hogy érnek valamit a papírjaid. Azt azért hozzátenném, hogy az ügyintéző állások a szellemi gyári munkák. Oda azt veszik fel, aki protekciós és aki minél olcsóbban vállalja.

Erre felesleges egyetemi végzettség és OKJ, sőt sok esetben akár túlképzettnek is tűnhetsz.

2018. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!