Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan létezik hogy vezetői...

Olyan létezik hogy vezetői pótlékot elvesznek de fegyelmivel fenyegetnek ha a vezetői feladatokat nem látom el?

Figyelt kérdés

Olyan létezhet hogy anno 2 éve megbíztak műszakvezetői feladatokkal amit normál melómon túlmenően végeztem havi pótlékért, most ezt márciusban elvették egy fillért se adnak erre már, de fegyelmivel kirúgással fenyegetnek ha a vezetői részfeladatokat nem látom el?

Ugyanis amikor megtudtam hogy elveszik a pótlékot egyből azt kérdeztem hogy oké, és akkor ki végi majd a műszakvezetői feladatokat kinek kell átadnom a részmunkakört?

Mert totál evidensnek gondoltam hogy nem fizetik ki akkor nem végzem el normál melómat ellátom, a pluszmelót meg csinálja az akinek kifizetik.

ÉS erre jött a fenyegetés hogy fegyelmi meg kirúgnak.

Most ott tartunk hogy 2 hónapja ingyen csinálom azt amire eddig havi btto 30.000 pluszt kaptam. Mert nem merem kipróbálni a kirúgás az csak blöff mert mi van ha nem.

????


2018. ápr. 21. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha munkaidőn belül meg tudod csinálni, vagy kifizetik az ezzel járó túlórát, akkor van ilyen, ha nem, akkor nincs.
2018. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

" vagy kifizetik az ezzel járó túlórát, akkor van ilyen, ha nem, akkor nincs."


Ez baromság mert ha a munkáltató szerződésbe veszi hogy részmunkakör műszakvezető és ezért járó pótlék havi X ft pl akkor az nem túlóra meg így megy úgy hanem az bérként fizetendő hó 10-ig.

Nálam is így van havi alapbér X ft, ezen felül ott van részmunkakör mvezető ezért havi +X ft pótlék.

Ha ezt nem fizeti ezért bíróság elé citálható a cég.

Más kérdés hogy 10ből 9en nem viszik el oda hanem csendben maradnak és később elhúznak.

2018. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 nyilván, de ha a kérdező esetében ez szerződésben rögzítve lett volna, akkor fel sem tette volna a kérdést. :)
2018. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én lennék a kérdező és jelzem benne van a szerződésben. Csak mire megyek vele. Az előző jól leírta mit tehetek semmit max bíróság azt meg nem merem mert akkor ugrott a munka.
2018. ápr. 21. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Ám a munkaköri leírásban van azt csinálnod kell.
2018. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A munkaköri leírásban ez NINCS benne. SZó nincs benne róla.

Egy árva büdös szó se.

De a szerződésben meg az van, hogy alapbér ennyi+ műszakvezető feladatok havi annyi.

2018. ápr. 21. 15:40
 7/11 A kérdező kommentje:

De csűrhetjük csavarhatjuk (csak minek) akkor se tudjuk kimagyarázni: a cég ezt a pénzt tőlem ELLOPJA.

A munkát elvárja de ki nem fizeti. Lehet csűrni csavarni attól még ez van.


És mindezt azért meri megtenni mert tudja egyetlen dolgot tehetek bíróság és pont ezt nem fogom megtenni mert akkor kirúg az állás meg kell.

És itt a kígyó a farkába harapott.

2018. ápr. 21. 15:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Nahát nahát hova tűnt az utolsó komment? Hm?
2018. ápr. 21. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

idejöttél hisztizni egy tök egyértelmű kérdéssel, amire a válasz is tök egyértelmű, és te is tudod...:D


nem azért teheti meg, mert tudja, hogy csak jogi úton tehetsz panaszt, hanem azért, mert te így is elvállalod. :D


nem tetszik, akkor minek dolgozol ott?

gondolom vagy olyan magasan kvalifikált, hogy egy héten belül találnál másik munkát.

2018. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 6


Akkor meg nem kell csinálni. Fosol, hogy kirúgnak? Akkor meg csináld és ne rinyálj miatta...

2018. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!