Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes csak egy szakterületre...

Érdemes csak egy szakterületre specializálódni?

Figyelt kérdés

Több előnnyel rendelkezik egy terület mély, szakértő ismerete, mint több szakterületen szerzett "közepes" tudás?


Nem csak fizetés és karrier szempontjából, hanem a mindennapi életben is.



2018. ápr. 24. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez igy értelmetlen kérdés
2018. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi olyan értelmetlen benne? :)
2018. ápr. 24. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pont egy nagyon különleges területen dolgozom és szakértői engedélyem is van ezen a területen. Ezzel a szakértőivel annyi maszek munkám van, hogy időről időre gondolkodom, ne hagyjam-e ott a főállásomat. Ha bátrabb lennék, nem lenne két kicsi gyerekem, talán meg is tenném.

Egyébként jelenlegi főállásomra is nehezen találnának a helyemre embert. Igaz, ha ezzel a képzettséggel én akarnék innen elmenni (és nem lennék szakértő), akkor nehezen találnék másik állást - pont azért mert annyira ritka dolog ez. Viszont állásinterjún sosem kellett másokkal megküzdenem. Általában az egyetlen, vagy az egyetlen komoly jelölt voltam.


Szóval az én tapasztalatom az, hogy átlagos képzettséggel mindig sok vetélytársad lesz, minden álláshirdetésnél egy csomó vetélytárs között kell a legjobb egyetlennek lenned.

Ritka és szakértői mélységű tudásnál téged fognak keresni a cégek, hogy dolgozz nekik. Az más kérdés, hogy el is kell jutni odáig. Én se úgy kezdtem a pályát, hogy én vagyok a Nagyon Okos Szakértő Úr és mindenki rohan hozzám a megrendelésekkel. :DDDD

2018. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!