Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek jó ötlet lenne a...

Szerintetek jó ötlet lenne a wellness területre specializálódni?

Figyelt kérdés

Vannak ötleteim (művészként tevékenykedem, illetve annak tanultam) amivel az ilyen wellness fürdőket, illetve otthoni wellnesst fel lehetne dobni.

Üveggel, világítástechnikával, stb.

Például gondoltam olyan fényterápiára ami segítene az ellazulásban például egy szaunában. Az ott eltöltött idővel arányosan hideg-meleg fény-impulzusokat küldene.

Meg számos hasonló ötletem van, például egy gőzkabin üvegfalakkal ami mögött számítógéppel összekapcsolt prograozott ledek beállítás alapján imitálnák egy hegyi hőforrás, egy oázis, vagy egy esőerdő színvilágát.

Bénán hangzik de szerintem jó lehetne.


Hogyan álljak neki? Egy diák vagyok munkás szülők gyereke. Nincs pénzem befektetni. Nem keresek befektetőt, mert egyelőre nincsenek biztos ötleteim, ahhoz, hogy kiderüljön működnek-e feljesztenem kellene! Ez az amit még nem tudok elkezdeni mert például csak a led-falas technikához alap szinten kb 100 e ft kellene. És akkor ez még nem piacbarát verzió lenne csak prototípus.


2015. aug. 20. 14:33
 1/6 A kérdező kommentje:

A falnál ilyesmire gondolok:

[link]

Csak én kombinálnám egyfajta projectoros technológiával, amivel videokat is le lehet játszani, így nem pontosan kivehetően de tényleg egy esőerdőben érezné magát az, aki használja. Ráadásul szeretném úgy megoldani, hogy ezek ne zárt terek legyenek, hanem buborékszerű platformok, így nem azt érezné az ember, hogy egy barlangba megy.


Szóval.... például ott van a finn szauna amúgy. Annak azért van egy feelingje ahogy a csontropogtató hidegből az ember bemegy egy jól felfűtött kis fa házikóba és ott a szaunába, de például a mai szaunák a finn tradicionális szaunáktól és főleg azoktól a túlfűtött orvosi szobáktól messze vannak. Kialakult egy séma, amit mindenki követ, de nem adja át a finn havasok, stb világát. Na én ezekben segítenék az ötleteimmel, technikámmal, tervezésemmel.


Lenne erre egyáltalán piac? Vagy egyáltalán nem tudnék érvényesülni.

2015. aug. 20. 14:37
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a tervezésen kívül az üzleti részhez egyáltalán nem értek. Hogy most milyen céget kéne erre alapítani, ha egyáltalán beindul, hogyan tovább, merre lehet fejlődni, stb. Befektetőket érdemes-e bevonni, vagy értékpapírokkal foglalkozni, érdemes-e kivinni a céget külföldre, mennyire kell foglalkozni a design-oltalmakkal, levédetésekkel..
2015. aug. 20. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel az ötlettel, hogy nem ad túl sok pluszt az élményhez. Pontosabban: ez a "jó lenne, ha volna" kategória, nem pedig a "muszáj hogy legyen".
2015. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igazából sok ilyen kis ötletből állna össze egy saját "világ" vagy nem is tudom hogy mondjam. :) Vannak más ötleteim is de nyilván bonyolult a kivitelezés ezért az egyszerűektől kezdeném. De valahol el kell kezdenem.

Jelenleg semmim sincs, első körben megelégednék egy minimálbér keresettel.

Ha az megvan, és azt a saját munkámmal és saját ötleteimmel tudom magamnak megkeresni, már tudnék fejlődni.

2015. aug. 21. 01:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Hányszor voltál eddig szaunázni?
2015. aug. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát elég gyakran, 100x?
2015. aug. 21. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!