Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elírt, de mindkét fél részéről...

Elírt, de mindkét fél részéről aláírt munkaszerződés élt 2 hónapig. Utólag követelhetem?

Figyelt kérdés
Nem havi összegről szólt a mozgóbérem, hanem órabérre volt levetítve, napi 8 órában, 2 hónapon keresztül, ez kiszámolva 33 millió forint. Miután most eljöttem a cégtől, követelhetem-e jogi úton? Az elírást én már a legelején láttam, a munkáltató viszont nem, és így hogy olyan viszonyok között jöttem el ahogy, szeretném ezt követelni.

2018. ápr. 25. 11:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De nem értem, aláírt szerződés, azért ez nem teljesen így kéne hogy működjön, hogy a bíró azt mondja hogy ja, hát csak elírás, így nem érvényes. Ha valaki valamit aláír, akkor vállalja érte a következményeket.
2018. ápr. 26. 17:40
 12/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy perelnék, hogy a bérszámfejtés sem jó, illetve a munkaügyi bíróság nem csak ezeket nézné, így szerintem jó alku pozícióm lenne
2018. ápr. 26. 17:41
 13/14 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen helyzet, Amerikában.

Ott meg is kapta ezt a mesebeli pénzt az illető.

Vissza kellett fizetnie... ami elég nehezen ment, mert persze elkezdte szórni a pénzt.


Itt Magyarországon pedig olyan helyzetről tudok, ahol játékautomata romlott el, és sok milliós nyereménye "lett" valakinek.

Simán csak kikapcsolták a gépet, és nem kapott semmit.

Ilyenkor a játék díja (a pénz, amit bedobott) jár vissza neki.


Nem fogadnak el ilyen indokokat, azért nem hülyék a bíróságok.

2018. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra ne számíts, hogy közel 100000 Ft-os órabért bármilyen bírósági is jogosnak fog találni, akkor is, ha a szerzödésben ez áll, TÉVESEN. Ezt ugyanis minden épeszü ember tudja, hogy ilyen NINCS!


Szóval MEHETSZ bíróságra, INDÍTHATSZ pert, de megnyerni nem fogod, mert nem reális a követelésed. Viszont a perköltséget ebben az esetben NEKED kell fizetni, ami a perigény mértékéhez igazodik, azaz ha te 33 milliót követelsz, akkor ennek százalékában számolják a perköltséget, azaz igencsak sokat kell fizetned!


Persze ha TE okosabbnak tartod magad, mint a hozzáértö emberek, akkor utána ne írj ki új kérdést arról, hogy honnan fizess ki ennyit a per elvesztése után!

2018. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!