Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e a garantált bérminimum...

Jár-e a garantált bérminimum ha a munka saktudást nem igényel de akkor is diplomás embert vesznek fel kizárólag?

Figyelt kérdés

Kis magyar munkaügyis valóság.

Back office poziba keresnek embert. Már az álláshirdetésben benne csak felsőfoú végzettséggel lehet jelentkezni, az mindegy milyennel de nem diplomás ne s jelentkezzen.

A munka sima irodai munka semmi szaktudás se kell hozzá (ill azért mégiscsak mert aki még excelt nem látott annak annyi).

És minderre nem akarnak adni csak minbért indoklás mert szaktudás nem kell hozzá.



Nem értem: ha kiköti a diplomát anélkül szóba se áll a jelentkezővel akkor a gar bérmimimumot ne kéne odaadnia? Legalább?

Azért diplomás embernek a mai világbna minbért ajánlani úgy hogy külön kiköti hogy csak diplomás jöhet-8 elemis alkeszek kapnak ennyit!


2018. ápr. 29. 15:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És lehet győr meg pest nem játszik egy ilyen ajánlat de az ország egyéb részein meg sor fog állni még egy ilyen ajánlatra is.
2018. ápr. 30. 11:51
 12/13 anonim ***** válasza:
Nyilvàn vannak elmaradottabb helyek is, de ahogy én tapasztalom egyre kevésbé tűrik ezt az emberek, ezért jönnek hozzánk a megyébe is sokan, meg mennek Pestre vagy külföldre. Sajnos ez van, aki többet szeretne annak meg kell mozdulni és keresni a jobb lehetőséget. Amíg találnak diplomást aki dolgozik minimálbérért, addig még lesznek is ilyen ajánlatok. Egyébként volt nekem is diplomás kollégám akivel együtt dolgoztam a mekiben anno, nekem érettségim van.
2018. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Volt egy cikk egy fővárosi (és nem borsodi) önkormámnyzat közmunkás brigádjáról ahol a 20 fős brigádból 5-en (negyede) diplomás volt.

Főváros!!

És az összes többi közt is volt bőben érettségizett szakmás ember.

És mégis a szart kaparják havi 57-ért pesten ahol állítólag minden bokorban állás van.

2018. ápr. 30. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!