Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fontos, ha kocsmában...

Mi a fontos, ha kocsmában szeretnék pultosként dolgozni? Gyakorlat hiánya esélytelenné tehet?

Figyelt kérdés
Szegeden keresek állást, sűrgősen. Pultoskodás érdekelne legjobban, de sajna gyakorlatom nincs benne, de szeretem az embereket, stb. Van érettségim, fodrász szakmám, de totál esélytelen h maradjak benne, mert kiderült hogy hajfesték meg vegyszerallergiám van. Pultos vagy eladói végzettségem nincs, nem is kérik, csak munkatapasztalatot, gyakorlatot várnak el. N/22

2013. júl. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen helyre akarsz menni.


Én a pályafutásomat 18 évesen egy non-stop nyitva tartó késdobálós talponfekvőben kezdtem, 12 óráztam. Oda nem kellett gyakorlat. A főnök megmutatta, hogy hol mit találok, hogyan kell sört csapolni, hol találom a felszereléseket (felmosó, kéztörlő, wc papír...elsősegélyláda). Megmutatta hogyan kell a nyerőgépeket kezelni. Mázlid van, neked már nem kell ilyennel ügyködnöd.

Az első héten szinte mindig ott volt velem, de egyre sűrűbben és tovább hagyott magamra. De az első hónapban mindig velem volt a standolásnál.


Akkor voltam bajban, amikor vki pikolót kért vagy vadászt :D De csak bájosan mosolyogtam és kértem, hogy úgy mondja hogy én is értsem. :D


Kb. 5-6 hónap múlva kerültem át a "puccosabb" helyre. Tényleg elég nívós volt. Ott már teljesen egyedül dolgoztam, napi 14 órában. Én nyitottam, én zártam. 2 nap munka, 2 nap szünet. A főnök csak akkor jött, ha hívtam vagy segítségre szorultam, azért ott is megfordult néhányszor a rendőrség, apeh. Az italokat és a cigit is én rendeltem a végén. A "kisbeszállítókkal" is én tárgyaltam, pl. szódás.


Először azt tisztázd magadban, hogy milyen helyre akarsz menni. Nézz körül a környéken, hogy milyen helyek vannak. Üljél be néhányba egy kevés időre és nézd meg a klientúrát és a pultost hogy mit és hogyan csinál. Egy fokon túl a pultos már nem csak pultos, hanem lélekbúvár és agyturkász is egyben, pont mint a fodrász, csak más emberekkel és más szituációkban.


Én is szeretem az embereket, de egy állandó alkoholista "ügyfélkör" mégis csak más, mint egy szépségszalonban beszélgetni a hölgyekkel a legújabb divatról.

2013. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól nézel ki, elnézik a gyakorlatlanságot is.

Én vendéglátósként végeztem, van tapasztalatom is, de általában minden hirdetésben, fiatal, lányt keresnek Én meg pasi vagyok :) A lényeg, hogy amikor dolgoztam sok tapasztalatlan lányka jött dolgozni, de mindenki segítőkész volt velük. A törzshelyemen 6 csaj dolgozik, egyikük sem végzett vendéglátós, van köztük gépészmérnöktől kezdve, kozmetikus stb. Van amelyikük elég bénácska, még is ott vannak évek óta, mert szemrevalók és bejönnek miattuk az emberek. Gyakorolni tudsz otthon is, van pohár meg tányér a konyhátokban gondolom. Nézd meg hogy kell többet kivinni egyszerre. A tányér/tálcafogást gyakorold az ágyad felett, hogy ne törj össze semmit. Csapolást 5 perc alatt megtanulod, pénztárkezelést szintúgy. A legfontosabb, hogy bírd a talpalást, meg a zsugori vendégeket és ne nagyon akarj szabadidőt :)

2013. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tudom h nem egyszerű.. Az meg hogy mennyire nézek ki jól, mindenkinek mást jelent, kinek mi a csinos. :) Bár ha lesz munkám, pénzem, még nagyobb hangsulyt tudok fektetni a megjelenésemre
2013. júl. 23. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Vendéglátós vagyok. Jó tanács: ahova nem kérnek vendéglátói végzettséget, ott számíts arra hogy nem fognak kifizetni. Egyébként egyre ritkább hogy végzettség nélkülit alkalmaznak, mert hatalmas büntetést kaphat emiatt a munkáltató.
2013. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!