Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazdasági idénymunkára...

Mezőgazdasági idénymunkára btto 7000-es napibérért nincs ember-és ezen mit csodálkoznak?

Figyelt kérdés

Indulnak a mezőgazd idénymunkák. Mezőgazd vállalkozó panaszkodik hogy legálisan napi bejelentéssel nem feketén btto 7000/napi bérért egyszerűen nem kap embert.

És ezen mit csodálkozik? És nem csodálkoznék.


Btto 7000 az nettóban kb 5000. Vagyis havi mondjuk 20 napért 100.000/hó a kezébe.

És ezért reggeltől estig nem ám 8 órában hanem annyiban amennyiben reggeltől estig szabadban esőben szélben vagy 40 fokban akár kinn a földeken fizikai meló... és ezért 100.000/hó?


Hát és még csodálkozik hogy a kutya se megy?


2018. máj. 13. 22:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%
Ezt inkabb az illetekesektol kerdezd meg.
2018. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Egyetemi tanárként nettó 132e-et kapok, nyaranta én is szoktam menni idénymunkára, télen meg havat lapátolni.


Neked miért büdös a munka?

2018. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

a te példáddal élve te pont azt kérdezted, hogy kék-e a fű.


itt rázod a rongyot, hogy te olyan magasan vagy, hogy eszedbe se jutna ilyen dolgot végezni, de azért mégis rohadtul képben vagy, hogy a munkaadók csodálkoznak azon, hogy senki nem megy ennyiért.


csak annyi a probléma ezzel, hogy igenis van, aki megy, így senki nem panaszkodik...tehát mégis mire várod a kérdést, ha tisztában sem vagy a valósággal?

2018. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Ráadásul a kérdező még az alap dolgokkal sincs tisztában, ugyanis az egyszerűsített foglalkoztatásnál van egy összeghatár, ami alatt adott bér esetén nem kell adózni.


2018-ban ez így néz ki:

"Abban az esetben, ha a munkavállaló jövedelme nem magasabb, mint az adómentesen adható keretösszeg, úgy SZJA-fizetési kötelezettsége nincs. Amennyiben magasabb a juttatott összeg ennél, úgy a 8.255 Ft (minimálbér napi)/ 10.790 Ft (garantált bérminimum napi) feletti rész SZJA köteles.


Tehát 8 általánossal a földeken napi 8.255 ft alatt nem adózik a pénz :-) Semmiféle 5 ezerről nincs szó.

2018. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%

Még valami, a foglalkoztatásról:


"Hány napig foglalkoztatható valaki alkalmi munkavállalóként?

mezőgazdasági és turisztikai idénymunka esetén: 1 év alatt maximum 120 naptári napon

alkalmi munka esetén:

legfeljebb 5 egymást követő naptári napon

1 hónapon belül maximum 15 naptári napon

1 éven belül legfeljebb 90 naptári napig foglalkoztathatunk alkalmi munkavállalót – ugyanannál a vállalatnál!"


Szóval a 20 nap nem reális - csak ha 2 cégnek dolgozik vagy feketén dolgoztatják.


És de igen, van, aki elmegy ennyiért is.

2018. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Na emberek. Csak tessék olvasgatni

2 mp guglizás de számolatlanul hozhatok még ilyeneket


NINCS, AKI LESZEDJE AZ EPRET: Nem csak az iparban van rekord-munkaerőhiány, már napszámost is alig találnak a gazdák

[link]


[link]


Apáti Ferenc, FruitVeb-Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács alelnöke elmondta a magyar gazdák nem tudnak versenyezni a nyugati bérekkel. Vannak, akik inkább felhagytak a gazdálkodással, annyira nem találtak embert.


A vendégmunkások sem jönnek, mert az ukránok inkább Lengyelországban vállalnak munkát, a románok Olaszországba, Spanyolországba mennek.


És akkor még egyszer!!! A nagyon okosoknak


A vendégmunkások sem jönnek, mert az ukránok inkább Lengyelországban vállalnak munkát, a románok Olaszországba, Spanyolországba mennek.


Drágább lesz a gyümölcs, mert nincs aki leszedje


Nincs, aki leszedje az almát meg a körtét


[link]


Kértek még?

2018. máj. 14. 19:00
 17/28 A kérdező kommentje:

"sak annyi a probléma ezzel, hogy igenis van, aki megy"


Ühüm. Látom.

Egy két szakadt rózsi még akad akinek agya semmi és beéri egy marék apróval.

Aztán ha ezek a szakadt rózsik is kidőlnek ki marad?

2018. máj. 14. 19:01
 18/28 A kérdező kommentje:

Akkor te egy jó nagy barom vagy és épp te vagy az akinek büdös a munka!!

Bakker egyetem és 130 ezer?? Bakker nálunk a raktáros melósok nyolc elemivel 160-180, pótlékkal 200-at visznek haza NETTÓBAN!!

Raktáros anyagmozgatók!

Mit szakarodsz te 130-ért?? Menjél el IGAZI MUNKÁBA!!

Ja még a végén kiderül NEKED büdös a munka...


Bakker egy dobozpakoló többet keres nálad!



"Egyetemi tanárként nettó 132e-et kapok, nyaranta én is szoktam menni idénymunkára, télen meg havat lapátolni.


Neked miért büdös a munka?"

2018. máj. 14. 19:07
 19/28 anonim ***** válasza:

hiába játszod magad :D szerintem te idegesebb vagy, mikor írod ezeket a sorokat, pedig gondolom az egésszel az a célod, hogy másokat bosszants.


én jót szórakozok rajtad.


még egy logikust kérdést felteszek.

kit szeretnél te látni a földön az "egy két szakadt rózsin" kívül? :D


vagy te elmennél a kiváló karriereddel, amit itt nagyban reklámozol, hogy mennyire vitted kukoricázni, ha 500ezret fizetnek érte, és csak ez tart vissza, hogy a szemét munkaadó éhbérért dolgoztat? :D


na látod...ezért nem áll össze sehogy se a te tökéletes életed...ahhoz ennyi ész és logika nagyon kevés :D

2018. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"mit itt nagyban reklámozol, hogy mennyire vitted kukoricázni, ha 500ezret fizetnek "


Ha valaki ezért 500-at adna... hol kell kezdeni? Hol a föld?

Erre kb ennyit.

Van az a pénz amiért pénz amiért korpásodik az ember haja.



Ja és amit a raktárosokról írtam.

Lild aldi karrieroldal


6 órás 8 órás áruösszekészítő raktáros néz meg mennyit kap...



[link]

Amit kínálunk


a munkakörben jelenleg elérhető legmagasabb bruttó járandóság 332.856 Ft*

2018. máj. 14. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!