Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazdasági idénymunkára...

Mezőgazdasági idénymunkára btto 7000-es napibérért nincs ember-és ezen mit csodálkoznak?

Figyelt kérdés

Indulnak a mezőgazd idénymunkák. Mezőgazd vállalkozó panaszkodik hogy legálisan napi bejelentéssel nem feketén btto 7000/napi bérért egyszerűen nem kap embert.

És ezen mit csodálkozik? És nem csodálkoznék.


Btto 7000 az nettóban kb 5000. Vagyis havi mondjuk 20 napért 100.000/hó a kezébe.

És ezért reggeltől estig nem ám 8 órában hanem annyiban amennyiben reggeltől estig szabadban esőben szélben vagy 40 fokban akár kinn a földeken fizikai meló... és ezért 100.000/hó?


Hát és még csodálkozik hogy a kutya se megy?


2018. máj. 13. 22:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

na még egy idióta, aki nem tudja értelmezni, mit is jelenthet az a "legmagasabb bruttó járandóság".


azt majd ESETLEG akkor fogja megkapni az alkalmazott, ha lehúz 5-6 évet, és ez idő alatt olyannyira meg lesznek vele elégedve, hogy megadják ezt a fizetést...és akkor sem kötelező, ez csak a maximum, amit el LEHET érni kemény meg hűséges munkával...odamész, és megkapod a minimálbért...aztán 1 év után esetleg emelnek rajta pár százalékot...


szerintem ne folytasd, mert idáig mindent bebizonyítottál, csak azt nem, hogy te felsőbbrendű vagy :D

2018. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

"na még egy idióta, aki nem tudja értelmezni, mit is jelenthet az a "legmagasabb bruttó járandóság". "



LOL!!! ANYÁM!!!



Na még egy idióta aki nem tud olvasni és a netet használni.

Olvasd már el milyen feltétele van az említett összeg megkapásának.

Ott van leírva.



.....


Anyám...

2018. máj. 14. 21:36
 23/28 A kérdező kommentje:

*az összes bruttó járandóságból 17.174 Ft nettó rész Lidl kártya és 8.000 Ft nettó rész Erzsébet kártya formájában kerül elszámolásra, amelyek a belépés és a kilépés hónapjában nem járó juttatások


ennyi. Belépek az első hónapban még nem , aztán már ezt kapom.

Tudom. Honnan?

1. Le van írva

2. Vettem a fáradságot és rákérdeztem...

2018. máj. 14. 21:38
 24/28 anonim ***** válasza:
5%

"..és akkor sem kötelező, ez csak a maximum, amit el LEHET érni kemény meg hűséges munkával...odamész, és megkapod a minimálbért...aztán 1 év után esetleg emelnek rajta pár százalékot... "


Ezt te honnan veszed? Minimálbér? Hol? Lidlben vagyok évek óta. Soha nem kaptam sem én sem senki itt minbért, pedig csak kasszás-készletes vagyok.

Senki se kap itt minbért. Soha nem is kapott.

2018. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves Luca!


A hivatástudat manapság sokat szemében egyet jelent az általad stílusosan megfogalmazott hízóállat elnevezéssel :)


Mit gondolsz, miért voltak a tanártüntetések? Szerintem még te is sejted a megfejtést, de a tévedés jogát fenntartom!


Eddig annyit tudtam meg rólad, hogy számodra a tudományos cikkek írása, kutatás, tananyagfejlesztés, könyvírás, szaktanácsadás, labormérések kidolgozása, tanítás, konferenciakiadványok megjelentetése, stb. az nem minősül igazi munkának...

Ezek után felmerül bennem a kérdés: Mit értesz igazi munka alatt?


A versenyszférában 7 éve kaptam br. 180 000-et, 5.40-kor keltem, este 19.20-ra értem haza, 2 hetente hétvégés ügyelet. 11 ember munkájáért feleltem, elsőként mentem és utolsóként jöttem el, ha valaki elrontotta én voltam, aki maradt és korrigálta a hibát. Heti 3-4 tárgyalás, havi 2-3 gyári próba, majd kiértékelésük, hétvégén is dolgoztam átlagosan napi 10 órát. Stresszes volt, időigényes, fárasztó, kihívásokkal teli és még a környezet is ellenséges volt. (Volt kollégám jelenleg br. 230 500-at kap)


Tényleg érdekelne ,te mit tartasz igazi munkának, kérlek írjál pár sort magadról, hogy lássam kihez van szerencsém.

2018. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nos nálunk Pest környékén nettó 1000 forintos órabért kapnak az idénymunkások. És úgy nincs ember. Ja a kőművesnél, ha már tudod támasztani a lapátot akkor 1200-ért bármikor mehetsz.

Vidéken persze, hogy kisebb.

Megérthető, hogy nem egy vonzó hivatás és munka. Máshol tisztább, konfortosabb munkakörülmények mellett is 150-et meg lehet keresni. Akkor minek menjen el a mezőgazdaságba ennél kevesebbért.


Az a baj, hogy a mezőgazdaság nem egy jövedelmező ágazat. Így ott a bérek se nagyok, így kevesebb ember is dolgozik benne évről-évre. Biztos adna a termelő többet is, hogyha nem 40-50 forintért vennék tőle a termékét, hanem többért. Nagy a ráfordítás és kicsi a haszon benne. (Lásd. Dinnye, hagyma, burgonya felvásárlási ára mint apró pénz csak. (50Ft alatt)) Külföldön is ez van, hogy hiányolják a fiatal gazdákat és a kézimunkaerő igényt. Nem sorolnám ide az 1000 hektáros kukorica és gabonatáblásokat, mert ott a gépek kiváltják az emberi munkaerőt. Lényegében 1-2 traktoros elég.

2018. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

24. jó akkor nem minimálbér, de akkor ha ennyi éve ott vagy már, akkor áruld már el, hogy neked megadták-e már a beígért elérhető legmagasabb fizetést?

vagy hány % emelést kaptál már a kezdőfizetésedhez képest?


olyan kíváncsi vagyok, ha már ennyire bennfentes vagy, hogy ott vagy évek óta...:D

gondolom keresel nettó 120-140ezret...

2018. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Na jó ezen a kérdezőn is nettó sokat röhögtem.

Na de nézzük idehaza miért is fizetnek kevesebbet mint máshol.

1. Mióta beléptünk az unióba stagnál a mezőgazdasági termelésben megtermelt nyersanyag felvásárlási ára.

Viszont a termelési költségek jelentősen nőttek az elmúlt években.

2. Sok ilyen helyen jártam, láttam mi folyik sok ilyen helyen, ha teljesítmény bér lenne sok helyen 1-2 ezer forintot ha kapnának.

2018. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!