Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaszerződés melléklet...

Munkaszerződés melléklet kitöltése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hamarosan uj munkahelyem lesz es mikor felhivtak hogy felvettek akkor kuldtek nekem e mailben egy munkaszerzodes melleklet nyomtatvanyt. Azt mondtak hogy ezt toltsem ki es juttassam vissza. Kerdesem az lenne hogypontosan nem mondtak h pl. postai uton kuldjem meg ilyenek szoval eleg ha kinyomtatom kitoltom , beszkennelem es ugy kuldom vissza e mailben? A masik gondom az hogy ala is kell irnom feltetlenul? Mert van a nyomtatvanyon olya is amit en nem tudok kitolteni csak a mu kaltato. Azt mondtak h kell a tajszam, bankszamlaszam stb ahhoz hogy mire kezdek elotte be legyek jelentve. Szoval a munkaszerzodest az eslo munkanapon irom ala ugy is. Csak igy ha nem muszaj nem irnam ala a nyomtatvanyt.
2018. máj. 14. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nincs rajta aláírásnak "hely".

Itt egyszerűen csak adatot szolgáltatsz a munkáltatónak, hogy még a munka megkezdése előtt be tudjon jelenteni az adóhatóságnak, mind biztosított.

Nem hiszem, hogy ezt alá kell írnod... :)

2018. máj. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

"kuldtek nekem e mailben egy munkaszerzodes melleklet nyomtatvanyt. Azt mondtak hogy ezt toltsem ki es juttassam vissza"

Mivel emailben küldték, így simán megkérdezheted emailben, hogy milyen módon juttasd vissza? Ha nincs messze, én a helyedben bevinném, de ha postai úton adod fel, akkor mindenképpen ajánlottan add fel, hogy ne keveredjen el.

Ha pedig meg tudod oldani a nyomtatást és a szkennelést, akkor nyilván az a legegyszerűbb, leggyorsabb.

2018. máj. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megnyitod a doksit, beírod az adatokat és visszaküldöd emailben. Azért ehhez nem kell tényleg agysebész diploma....
2018. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:

Nem akarok vészmadár lenni, de nekem ez fura. Mire kezdesz előtte legyél bejelentve? Kezdés előtt? Azt hogyan? Igazolatlannak kezded a munkaviszonyt?


Másik hogy aláírni úgyis kell tehát vagy beviszed személyesen vagy postán küldöd aláírva. Aláírás nélkül érvénytelen.


Amúgy nem értem ezt a sietséget, mert ha bemész mondjuk ma elintézik, aláírod és már munkában vagy. Akár azonnal mehetsz is dolgozni.


Ha előtte aláírod max egy későbbi dátummal tudom értelmét látni. De gondolom úgyis bemennél ha hívnak így nem értem ezt az emailezgetést. Vagy ez valami új?

2018. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy az nem munkaszerződés melléklet hanem az a munkaszerződés az email mellékletben. Mondjuk ez részletkérdés.
2018. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jaj négyes annyi gyökérséget hordasz össze, hogy az fájdalmas. Rögzítik nyilván az adatait a rendszerbe és a bérszámfejtő programba meg kell majd a bejelentéshez sem árt tudni az adatait. A francokat kell aláírva visszaküldeni, nyilván egy sima adatlapot kapott, csak hát gondolkodni ma már luxus.
2018. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mire kezdesz előtte legyél bejelentve? Kezdés előtt? Azt hogyan"


Igen, képzeld el, hogy munka kezdése előtt kell, hogy be legyen jelentve a biztosított. A NAV-os rendszer másodpercre pontosan rögzíti a bejelentést. Ha az illető 7 órakor kezd, akkor 6:59-kor már bent kell lennie a bejelentésnek. Ha napokkal előbb jelenti be X. Y. időpontra, és a dolgozó mégsem kezdi meg a munkát, akkor bead a munkáltató egy "módosítást" róla. Ennyi.

2018. máj. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:

Van ebben két dátum. A munkaszerződés megkötésének dátuma és a szerződésben foglalt munkaviszony kezdete, ami lehet eltérő. Ezért írtam hogy hacsak nem később kezdődne a munkába lépés.


Amúgy meddig tart azt bevinni a NAV rendszerbe? Ezt akár ott helyben ha bemegy meg tudják csinálni és már másnap munkába is állhat. Ezt ne tüntettük úgy fel mint valami hosszú ideig tartó ügyintézést. Ezért írtam hogy fura ezt annyira előtte email-ezgetni, hogy be se hívják megkötni a szerződést.


Az adatok puszta felvétele nem egy nagy indok - szerintem. Nekem szokatlan.


A megszokott módja, hogy behívnak és nem email-ben variálnak. Bemegy az ember és ha behívják úgyis bemegy és aláír és akár másnap kezdhet is.


Nem tart ez olyan sokáig hogy indokolja a táv adatgyűjtést.


Előtársaság esetén kizárólag papíralapú bejelentésre van lehetőség ami nyilván postázási időt igényel, de akkor is be kell menni és aláírni.


A munkavállaló által aláírt munkaszerződés az alapja az egész folyamatnak ami nélkül tényleg csak adatokat lehet felvenni, csak ennek nincs sok értelme mivel ha bemegy ott helyben intézhető minden. Értelmetlen, de tény, hogy elképzelhető.


Szóval a bejelentés a NAV felé nem pótolja a munkaszerződést ami nélkül érvénytelen.


De lehet van ahol így csinálják.

2018. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Röviden bárki bemenne aláírni a munkaszerződést akkor is ha később áll munkába. Nem tart ez semmiből.


Ennek elmaradása problémákra adhat okot. Nem biztos de előfordulhat ha nincs meg a két aláírás.


A munkavállalónak akkor érvényes a munkaszerződése ha azt a munkáltató hivatalos személye aláírta, e nélkül érvénytelen. A munkavállaló később is aláírhatja.


A munkáltató aláírása nélkül előfordulhat, hogy a munkáltató nem ismeri el a szerződés bizonyos pontjait, pl nem ad egyéb juttatást. Mivel ő azt nem igazolta aláírva.


Ha a munkavállaló nem írta alá akkor azt ő maga kifogásolhatja. Akár azt is mondhatja nem szerződik.


Az adatok felvétele is akkor megfelelő ha a munkáltató elkéri az okmányokat, bejegyzi és azt, átadja a munkavállalónak aki ellenőrzi. Utána ír alá. Ez a megfelelő.


Mi van ha fals adatokat ad meg a munkavállaló, mondjuk más adatait adja meg?


Persze lehet később korrigálni.


Röviden minek ez ha be tudna menni?

2018. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Elég ha elektronikusan kitöltöd. Ha word-ben kaptad és abban töltöd ki az nekik jó mert nyomtatható. Később is aláírhatod majd.


De én bevinném, hogy legyen saját aláírt példányom, mert néha e nélkül "véletlenül" megváltozhatnak benne dolgok.


Én visszaírnék, hogy mikorra menjek be, beviszem és alá is írhatjuk. Ha megjött a válasz akkor meg bemennék.

2018. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!