Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka a zepternél kamu az...

Munka a zepternél kamu az egész vagy álom meló?

Figyelt kérdés
zepter
2018. jan. 19. 12:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi ügyintézőként voltam "állásinterjún". Inkább toborzáson. Hallok felőle jót és rosszat hát inkább csak rosszat. Azt mondták adnak céges telefont, meg adatbázist amiből hívogatni kell. Ez tényleg így van vagy kamui az egész? Mennyire éri meg itt dolgozni?
2018. jan. 19. 12:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2018 ban még mindig van aki a zepternél dolgozik? Egyszer elmentem előadásra akkor még nem tudtam a cégről semmit. Az előadó annyira mesélte hogy miket tudott elérni ott, azt lehetett volna hinni hogy már istenné is mostanra. Amikor jött a monológja után egy szünet gyorsan hazament a legtöbb ember.
2018. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
"istenné vált"
2018. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jóbarátom vezető volt a Zepternél, megtudott venni egy BMW-t (persze hitelre), majd elfogytak a nevek, kiestek alóla az emberek, mert nem tudtak teljesíteni, most egy szakadt Opel Astrával jár, és úgy könyörög, hogy eladjon mindenféle vackot, és úgy néz ki mint a mosott s..r az ember. Nem éri meg, nagyon nem!
2018. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Kamu. Nem kapsz rendes havi fizetést, házalni kell pár ezer forintért.

Keress normális állást, ahol fix fizetést kapsz fix munkaidővel, van szerződésed és éves szabadságod, mehetsz betegállományba, ilyesmi.

2018. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kamu sajnos.

- nem leszel alkalmazott

- nem kapsz fix fizetést

- céges telefont sem

A többit már leírták. Ne pazarold az idődet (és a pénzedet!) ilyenekre.

2018. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

végülis ki, mit hív adatbázisnak...


[link]


A munkakör megnevezés már egyre találóbb 😀😀😀

2018. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

:) Na akkor én elmondom, egy hónapig voltam ott, tíz évvel ezelőtt. Csoda, hogy még léteznek (én azon is csodálkozom, hogy még mindig létezik MLM meg kamu "otthon végezhető munkák", de végülis van fiatalabb korosztály is tőlem, aki még ezt nem ismeri :S)

Szóval. Bioptron lámpa szakirányon dolgoztam, egy egész hónapig. Rengeteg előadást végignéztem-hallgattam tanulásként ocsmány lábszárfekélyes fotókkal. Ez kikívánkozott belőlem.

Tehát a felvételi tájékoztatón ültünk csomóan azt mondta a hölgy, hogy havi 70 ezres fizetést kapunk, ha aláírunk (2007-ről beszélünk). Azt elfelejtette mondani, hogy csak akkor, ha havonta három közepes lámpát eladunk, aminek darabja volt akkor 450 ezer Ft. (Nagyon jó termék, nem azért, magyar találmány, de itthon senkit sem érdekelt, ahogy ez már szokott lenni, ezért adta el a feltaláló, Fenyő Márta Svájcba a Zepternek, de hogy mi kerül rajta ennyibe! Ismereteim alapján valszeg az, hogy el kell tartani az egész hálózatot).

"Kérdőívezni" kellett. Ez úgy nézett ki, hogy szerződésük volt egy nagyáruházzal és a kasszák mögött álltunk lesben, és leszólítottunk embereket, hogy feltehetek-e három rövid kérdést? Valami marhaság volt a három kérdés, a lényeg, hogy nevet és telszámot kértünk. Aztán ezeket az irodából (akkor még vezetékesről) visszahívtuk, és azzal az ígérettel, hogy ajándékot is kapnak, meg kezelést, behívtuk (volna) őket a fent említett roppant érdekes lábszárfekélyes előadásra. Ezután elcipeltük őket az irodába, ahol vagy két percig kipróbálhatták a lámpát, esetleg tényleg kaptak ajándékot, valami apróságot, ha volt, és amíg ott napoztattuk őket, rájuk kellett volna dumálni a lámpát. A félmilliósat.

Az egy hónap alatt ezt a főnököm csinálta nekem, én meg sasoltam, meg bólogattam, néha hozzászóltam, meg nem emlékszem, és egyszer egy hölgy aláírta, aztán hazament, otthon elmondta mit vett, ekkor a férje bevallotta neki, hogy kirúgták a munkahelyéről, úgyhogy a hölgy másnap bejött, és lemondta a szerződést. Egy hónap után én eljöttem.

Akkor már tudod, mi a céges telefon, ugyanis ma már telefonon keresnek. Annyival eldicsekednék (:D), hogy én honosítottam meg náluk a telemarketinget valszeg (:D) mert akkoriban ingyen telefonunk volt, és itthonról intéztem a hívásokat, aztán mivel a nagyáruházban sokan álltunk a kasszáknál zepteresek én áthelyeztem a székhelyem egy másik intézmény elé (piac) az utcán álldogáltam februárban, hóban (akkor még voltak telek) "kérdőívezni", és miután meguntam, mert hideg volt a telefonkönyvből hívtam fel random embereket, csak egyszer lebuktam, mert valamelyik kolleganő barátnőjét hívtam fel. A főnököm jót nevetett, de ma már tényleg telemarketinggel csinálják, engem is hívogattak néha.


Hát így volt, régi szép idők :D. Leléptem, két hónap múlva normális alkalmazotti állásom lett.


Amit még ne csinálj, és ne menj bele szerintem: "kitűnő pénzkereseti lehetőség, otthoni munka kisgyerekeseknek, nyugdíjasoknak, munkanélkülieknek" - ez még mindig FLP, facebookon csinálják. Kitűnő termékek, megenni, de az MLM rendszer szerintem már korszerűtlen, a fénykora pedig biztosan elmúlt, valamint ehhez a hálózatépítéshez azért kell egy arcbőrvastagság, pl. mi sem ilyen emberek vagyunk.

Bármi egyéb MLM vagyis hálózatépítés, meg tuti otthoni munka. Meg az ilyenek, mint a zepter. Egy idő után az ember a hirdetés szövegéből tudja, mi ez.


Akkor most a Bioptron lámpáról annyit szeretnék elmondani, mert úgy érzem, hogy lejárattam, hogy tényleg jó. A rendszer, amiben árulják, az a katasztrófa, meg a gyomorforgató. Nem tudom, most mennyi a lámpa új ára, de a jófogáson 60 e körül lehet kapni használtan. Azért néztem meg, mert a párom ekcémás gyerekkora óta, és a **** zepter annyit sulykolta belém a lábszárfekélyt (cukrosoknak van), hogy most jutott eszembe vagy két hónapja, hogy az a lámpa lehet hogy jó ekcémára is, és azért már egy ideje van annak, hogy megismertem. Szóval maga a cég, meg ahogy csinálják, az kész.

2018. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ja, meg biztosítózni se menj.

Ha értékesíteni akarsz, meg van hozzá valami érzéked, akkor a professionon keress normális valós értékesítői állást.

2018. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%

"Azt mondták adnak céges telefont, meg adatbázist amiből hívogatni kell."


Nem adnak. Belehazudtak az arcodba. Mindenkinek hazudnak. Semmilyen céges telefon nincs, a saját telefonodról kell hívogatni őket. Semmilyen adatbázist nem kapsz, neked kell kuncsorogni értük.

2018. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!