Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért élünk olyan világban...

Miért élünk olyan világban ahol nem érdemes azt tanulni amiben jó az ember a mesterséges intelligencia miatt?

Figyelt kérdés

Hiába van egy szakma amit kinéz magának az ember ha nem lesz szükség rá..

Most akkor az lesz hogy a programozók szarrá keresik magukat, a többi ember meg éhezni fog?


2018. máj. 18. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Azért van még bőven szakma amit nem mesterséges intelligencia csinál. Sőt...jelen pillanatban semmit nem az csinál. Esetleg Amerikában van pár hamburger forgató robot. A világ változik sajnos valami jobb lesz valami nem hozzá kel szokni. Hasztalan diploma mindig volt. Én pl szeretek olvasni meg szeretem az angolt mégsem angol irodalmat tanultam mert tudtam, hogy soha az életben nem lenne vele munkám.
2018. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészről úgy dobálóznak az emberek ezzel a mesterséges intelligenciával, mint ha fél éven belül minden felett átvenné az uralmat. A legoptimistább (vagyis bizonyos szempontból legpesszimistább) becslések szerint 2021 körül várható az első komolyabb "szakrobot" megjelenése, nekem úgy rémlik, tényleg egy "szakácsgép" lesz az. Na most hogy ez hány évtizeden keresztül lesz olyan iszonyatosan drága, hogy 1-2 luxuskonyhán kívül senki ne tudja beszerezni, azt én nem tudom, de hogy jelentős számban elkezdjenek terjedni bő 15-20 évig, arra semmi esélyt nem látok. Nálam szakavatottabbak sem. 15-20 év pedig nagyon nem kevés idő, de ezen az oldalon valamiért mindenki földtörténeti szempontból vizsgálja az éveket, és szerintük két évtized az semmi.


A gyerekeink talán megélik már azt a kort, amikor nagyobb számban kísérleteznek majd minden szakterület gépesítésével, unokáink pedig az MI hőskorát. Talán az ő korukban még arról is szó lehet, hogy nem csak elenyésző számban fognak gurulni azok az önvezető kamionok, amiket minden vészmadár beharangoz - alighanem valós sofőr felügyelete mellett. Csak ezen filózzunk el: még épkézláb fordítóprogramokat se sikerült összehozni, nemhogy MINDEN automata legyen.


Másrészről. Ha minden robotizálható, akkor miért ne lenne pont a programozás az? Minimalizált beavatkozás mellett önműködő programozórobot működtetésére ugyanannyi esély van, mint bármely más szakma automatizálására, nem?

2018. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Még a taxisofőrök leváltására is kell vagy 20 év.
2018. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Pizzaautomata is van már.. igazad van , szakács sem kell. 😊
2018. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mestint jelenleg ugyanolyan buzzword, mint anno a Big Data volt. Akkor meg mindent a Big Data oldott meg...megoldotta? Nem. Egy lett a sok közül.

A mesterséges intelligencia sem egy gigászi, megérthetetlen valami...sok "ha ez van, akkor azt csinálom" parancs gyűjteménye, nem "gondolkodik" ahogyan mi emberek, pont ezért nem tud helyettesíteni csak olyan munkaköröket, amelyekben nem kell szépérzék, sem gondolkodás. Majd 20 év múlva.

2018. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!