Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti aggódtok, hogy a mestersége...

Ti aggódtok, hogy a mesterséges intelligencia, automatizálás elveszi a munkátokat?

Figyelt kérdés

Én sokáig legyintettem erre, de aztán olvasgattam történeteket, ahol emberek előadták, hogy az ő munkájukat robotok nem tudják elvenni, de aztán mégis elvették.


Ügyeletes orvos: 10-ből 9 esetben pontosabb a gép diagnózisa, ráadásul folyamatosan tanul a saját hibáiból és az orvosok hibáiból is.


Raktári munkások: Amazon raktáraiban a robotok sok helyen kiszorították az embereket


De olvastam könyvvizsgálókról, kisiparosokról, ügyfélszolgálatosokról, illetve természetesen bolti eladókról is.


Egy pár hónapja ha megkérdezi valaki, hogy 20 éven belül az MI elveheti-e a munkámat, rávágtam volna, hogy tuti nem. Ma már nem merném ezt mondani.


Ti nem féltek ettől?



2018. máj. 18. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Van még kb 30-40 év az életemből pont nem érdekel.
2018. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Biztos nem, vagy ha igen, remelem azt a programot is én fogom írni ;)
2018. máj. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó prosti akkor lenni
2018. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Mesterséges intellgenciával és automatizálással foglalkozó szoftverfejlesztő vagyok, szóval egyelőre nem. :)
2018. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem a mesterséges inteligencia fogja elvenni a munkákat, hanem az automatizálások és specifikus gépi tanulás.


Pl.: A taxisok és áruszállítók állását fegyegetik az önvezető autók, amik most olyan szinte állnak, hogy képesek sávot tartani és váltani, befékezni vészhelyzetben és bizonyos kontrolált környezetben kanyarodni. Még távol állunk a teljes autonomiától és utána is kell pár év mire adaptálják a technológiát.


A google duplexhez hasonló fejlesztések lecserélhetik a telefonközpontosokat és aszisztenseket. Pl.: A google duplex nem képes emberi beszélgetés fenttartására, csak nagyon határolt specifikus helyzetekben, ami most az időpont foglalás telefonon keresztül. Ha nem hallottál róla, nézz utána.


Ehez hasonló technológiát más részfeladatok elvégzésére is ki lehet fejleszteni.


Lényegében bármilyen munka amit automatizálni lehet, de még rettentően távol vagyunk a rettegett MItől, csak bizonyos rész feladatokra tudunk gépeket tanítani, de saját gondolkodásra nem.

2018. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz felvásárló erő akkor a gazdag elitnek se lesz miből fenntartania a magát!

Konkrétan összeomlana a kapitalizmus!

2018. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én is szoftverfejlesztő vagyok és azt gondoltam egy darabig, hogy ez engem nem érint, de aztán egy kis utánaolvasás megváltoztatta a véleményemet.


A kérdésem kicsi pongyola, két külön dolog aggaszt, a jelen kérdés inkább az elsőre koncentrál:


1 automatizálás, gépi tanulás: egyre fejlettebbek és hatékonyabbak lesznek a robotok és egy szűk elit fogja birtokolni őket, akiknek innentől kezdve nem lesz szükségük a többi 7 milliárd emberre. Aki itt a prostit írta, mint biztonságos foglalkozást, nem is tudja, hogy mekkorát téved.


2 skynet szcenárió: önmagát fejlesztő MI okosabbá válik nálunk, és nem egy picit lesz okosabb, hanem pár perc vagy óra leforgása alatt lenyom pár önfejlesztő iterációt magán és ezerszer, milliószor lesz intelligensebb. Ezzel innentől kezdve nem nagyo tudnánk mit kezdeni, kb annyi esélyünk lenne ellene, mint a hangyáknak az emberiség ellen.


az első valószínű, hogy bekövetkezik 10-20-30-50 éven belül, de legalább fokozatos a dolog


a másodikról csak találgatások vannak, de ha egyszer létrejön egy ilyen MI, akkor órákon belül eszkalálódhat a helyzet. Az a baj, hogy hozzánk képest egy ilyen MI gyakorlatilag isten lenne, így megtippelni sem tudjuk, hogy mit csinálna.

2018. máj. 18. 12:11
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem lesz felvásárló erő akkor a gazdag elitnek se lesz miből fenntartania a magát!"


Miért kellene felvásárló erő, ott vannak a gépeik, akik előállítanak bármit nekik.

2018. máj. 18. 12:12
 9/19 anonim ***** válasza:

Az ember nem így működik...

Az ember végtelenségig akarja halmozni a vagyonát!

Meg a robotokat fent is kell tartani valamiből!

Ha az embereknek nem lesz pénze autóra,tv már nagyon sok nagykutya elveszti a pénzcsapot!

2018. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"1 automatizálás, gépi tanulás: egyre fejlettebbek és hatékonyabbak lesznek a robotok és egy szűk elit fogja birtokolni őket, akiknek innentől kezdve nem lesz szükségük a többi 7 milliárd emberre."


Bill Gates megmondta, hogy a robotnak is adóznia kell, dolgozik a robot és adózik, te meg kapod az alapjövedelmet.

2018. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!