Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelességem elmenni próbanapra?

Kötelességem elmenni próbanapra?

Figyelt kérdés
Már voltam 1napot ott. De nem igazán tetszett. Írtunk róla papírt meg minden. Kötelező elmenni?
2018. máj. 20. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2018. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon ilyen nincs, ez törvénytelen. Erre van a próbaidő a munkaviszony létrejötte után. Ez azért van, hogy a munkálttó ne tudjon ingyen dolgoztatni és neked is regisztrálva legyen, hogy (még ha csak 1 napot is de) dolgoztál valahol.

Szóval ha nekem valaki ilyet mondana, hogy próba nap, akkor megmondanám neki, hogy nem Angliában vagyunk!


A kérdésedre a válasz, egyértelműen nem.

2018. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

2-es, nem feltétlenül fizetés nélkül volt a kérdező próbanapon - már csak azért sem, mert "Írtunk róla papírt meg minden". Gondolkodj egy kicsit: melyik munkáltató lenne olyan lökött, hogy ha feketén dolgoztatta, akkor papírt ír róla? :-)


Inkább azt tudom elképzelni, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazzák egy ideig, ezt nyugodtan hívhatják próbanapnak - hiszen napi bejelentéses.


Kérdezőnek: attól függ, mi van a papíron, amit írtatok?

Ha próbanap után szerződést kötöttetek próbaidővel, akkor kötelességed elmenni és ha nem akarsz tovább ott dolgozni, akkor írásban beadni a felmondásodat.


Próbaidő alatt (ha azon vagy) indoklás nélkül, bármelyik fél felmondhatja a szerződést - de írásban kell felmondani.


Ha pedig egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka, próbanapok) vagy, akkor legkésőbb előző napon kell/illik jelezned, hogy nem kívánsz ott dolgozni tovább, mivel a munkáltatónak legkésőbb a munkakezdésig le kell jelentenie a munkanapot - de általában előre be szokták jelenteni.

Ha pl. reggel 6-ra kell menned és 5.50-kor közleöd, hogy nem mész, akkor a munkáltató bukik 1.000 ft-ot, amit később bevasalhat rajtad (vagy nem annyi fizetést kapsz, mint amennyi járna).

2018. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor milyen próbanapról beszélsz nem értem, ha már voltál 1 napot ?!


Semmi sem kötelező. Én azt hiszem most szívtam meg megint, nem először. Elmentem valahova próbanapra 14 órát kellett dolgoznom. Lepapírozva semmi nem lett. A főnök oda sem bagózott még másnap sem, szóval futok a pénzem után és a hogyan tovább után.

2018. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!