Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sem túl fair amit...

Szerintetek sem túl fair amit csinálnak?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember óra dolgozom egy helyen. Úgy vettek fel, hogy 25 év alattiként támogatást tudjanak kérni rám. Úgy volt, hogy a websh.pot (azért írom így, hogy ne dobja ki a kereső, ha beírná vki ezt a szót)kell adminisztrálnom, terméket feltölteni stb., néha a boltban is segédkezni, de azt ritkán.


Az első 3 hónapban az irodában ültem bent és 8 órában csináltam a monoton termékfeltöltéshez a beállításokat, extra gyorsan tudok dolgozni, de nem dicsértek meg egyszer sem, ha végeztem adtak még másik munkát. Sőt le is csesztek, hogy jó lenne ha többet foglalkoznék a vevőkkel, erre mondtam, hogy mégis hogy, hátul nem hallok semmit, még azt sem ha bejön vki.


Azt tudni kell, hogy rajtam kívül még 2-en dolgoznak itt, a főnök és egy nálam 2 évvel idősebb, aki w.ebfejlesztőnek képzeli magát (de nincs végzettsége), ő hisztizte ki a főnöknél h vegyenek fel vkit, aki helyette vevőzik is néha, mert hogy ő w.bfejlesztő és ilyet nem csinál. De több mint 1 év alatt nem készült még el az új w.ebshop, és tele van sablon kódokkal. Csak azóta haladt, amióta én ott vagyok, mert ugye azóta töltjük fel a termékeket, ő meg elvileg csinálja a kinézetét, de nem változott még.


3 hónap után most kikerültem a bolt részre, ott kell számláznom, rendelnem, emailre válaszolni, kiszolgálni, amíg ők bent dolgoznak, ami inkább csak beszélgetésből áll. Most a srác adott egy papírt, hogy ezentúl azok is az én feladataim lesznek, és gyakorlatilag már minden rá van írva, amiket eddig a főnökkel ketten csináltunk.


Na múlthéten el is kezdtem eszerint dolgozni. munkaidő lejárta elött fél órával végeztem mindennel (amíg ez a srác nem csinált aznap semmit, csak netezett), addig folyamatosan csináltam, meg vevőztem. Ekkor leültem picit pihenni, mondom utána nézek ennek azúj eu-s jogszabálynak. Ekkor odajött hozzám a munkatársam, hogy hogy haladok azzal amit elötte lévő nap adott, hogy csináljam majd meg május végéig. Mondom még el sem kezdtem mert nem volt időm, erre hogy na akkor kezdjek bele, mert nagyon fontos.


Szerintetek ez így fair munkahely? Engem sem azért vettek fel, hogy a vevőkkel foglalkozzak, elvileg csak néha kellett volna, de oké, megcsinálom simán, pláne ha szépen megkérnek, nem parancsolják. De hogy ami a másik munkája lenne, azt is én csináljam meg, amíg semmit nem csinál ott, és még több pénzt is kap érte, az nekem már egy kicsit sok.


2018. máj. 20. 17:16
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
Az én véleményem, hogy szót érteni nem fogsz ilyenkor. Nincs képben a cégvezetés semmiben sem. Szerintem lesznek ott anyagi/fizetési gondok is akár. Én - de nem akarlak rábeszélni - ilyen helyről gyorsan lépnék. Persze előtte nézz másikat.
2018. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Az a munkád, amit a főnök kiad.

Az meg egy reális elvárás, hogy 8 óra bérért 8 órát dolgozz. Az, hogy más SZERINTED nem csinál semmit irreleváns és közös sincs hozzá, az legyen csak a főnök dolga (vagy adott esetben baja) ha egy kolléga nem dolgozik. Ha te látod neki is látnia kell. Pont.


Állj a főnököd elé, add elő mi nem tetszik és utána vállald a következményeit. Ha elégedettek veled engedni fognak a kérésnek, ha nem akkor meg nem. Így működik a világ.

2018. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Megegyeztetek, hogy X óráért Y forintot kapsz. Kb ugyan azokat a dolgokat intézed mint amikor felvettek. Oké ... egy kicsi lehet megnőtt a feladatok mennyisége, de ugyan úgy X órát dolgozol. Így maximum kevésbé monoton a munka.


Szerintem csak akkor lenne gáz, ha teljesen más feladatokra kérne meg pl.: Csemzépd le az egyik hátsó termet és pakolj 30kgos zsákokat vagy ha fizetés nélküli túlórázásra kényszerítene.


Azzal ne foglalkozz, hogy a "webfejlesztő" semmit sem csinál. Te az előre megegyezett óra számban csináld a feladataidat. Azért kapod fizetést...

2018. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, az nem zavarna, hogy ennyit kapok és ezért megdolgozok, amit megbeszéltünk. De most gyakorlatilag a másik munkáját végzem el, míg ő nem csinál semmit. De a főnök ezt nem látja, mert jórészt nincs ott. Meg a fejlesztéshez sem ért, bizonyítja ezt az is, hogy felvett vkit 8 órába, hogy ezt csinálja, közbe ha megbíz egy céget vagy akárkit ezzel, pár hónap alatt fix áron megcsinálják neki, ugyanilyenre. És ez a "kolléga" ha én vmit esetleg elrontok, amíg a főnök nincs ott, egyből beköp. Vagyis az túlzás, hogy egyből. Mindig megvárja, míg elmegyek és csak utána kezd el mesélni, persze teljesen elferdítve a dolgokat.

Egyébként nem a főnök adja a fizetést, mert 100%-os támogatást kap utánam, azaz 0 forintjába kerülök neki.


Nem tervezek sokáig maradni, igazából költözni fogunk vissza az eredeti városomba, és most itt nézzük a munkákat, csak akkor is idegesítő, hogy bármit csinálok, az nekik nem elég, és rám osztanak mást is, amit az elején nem is beszéltünk meg.

2018. máj. 20. 20:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg még ha a főnök osztaná rám a feladatokat, az is elmenne, de ez a nyikhaj gondol egyet és kitalálja, hogy ő most 1 db. fb hirdetést 1 hétig fog csinálni, és ezért nincs ideje másra, és a dolgát csináljam meg én, akkor ezt beadja a főnöknek, ő meg mivel régebb óta ismeri őt, hallgat rá és ezzel el van döntve, hogy ezentúl az ő feladatát is én csinálom.
2018. máj. 20. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Oké, akkor ha magával a munkával nincs bajod akkor ez vagy irigység vagy erős moráljaid vannak, de az irományodból úgy olvasom, hogy nem a főnöködet félted, hogy átverik. Inkább irigy vagy a másik dolgozóra, aki kevés munkával megússza valószínűleg jobb fizetésért.


Az ilyen irigység semmire sem jó.


Eláruljak egy titkot?


Ha normális webfejlesztő lenne az ismerősöd, akkor is lazán megtudná csinálni, hogy letölt egy egyszerű plugint a webshophoz és azt mondja a főnöködnek, hogy ezen 2 hetet dolgozott, amikor pár perc volt összesen beillesztése. Max amikor a főnök jelen van, elő vesz egy IDE-t ami tele van kóddal és úgy csinál mintha keményen dolgozna.


Ismerek olyan szabadúszó programozót, aki úgy próbálta meg tartni a viszakozó megrendelőjét, hogy valami ilyesmit mondott neki " Most nem szállhatsz ki, 3 hete folyamatosan éjjel nappal a weboldalon dolgozok. Túl sok munkát fektettem bele. Ha lemondod, akkor egy nagy köd bért kell fizetned különbem bíróságra viszem az ügyet" stb.. oké nem szó szerint ezt, nem voltam ott :D de valami hasonlót.


A valóságban kb 30 percet dolgozott rajta. Egy régebbi oldalán átírt pár dolgott és kész, de ha teljesen újonnal csinálta volna is csak pár óra lett volna, mert valamilyen Joomla sza. rságokkal foglalkozott.


Szóval mindig is lesznek és most is vannak olyan emberek akik sokkal kevesebb munkáért sokkal jobban keresnek.


Az ott látottakból inkább tanulj, ne irigykedj. Ha túl erős moráljaid vannak akkor meg tegyél ellene valamit.

2018. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pont azért dolgozom itt, mert a második diplomám csinálom és közel van a lakáshoz és a sulihoz is, abszolút nem érdekel ilyen téren a dolog, mivel nem akarok ott maradni csak max.fel évet.bar azt bánom h nem fogadtam el másik állást, amióta itt dolgozom kettőt is felajánlottak csak nem akartam kilépni az támogatás miatt, mert akkor vissza kéne fizetni.


A fizetés csak az miatt zavar, hogy én több munkával kevesebbet kapok, ezt nem értem fairnek. Akkor kapna ő is kevesebbet. Viszont legutóbb volt egy logotervezeses meló,amit megcsinált egy kész minta alapján pár óra alatt munkaidőben és ezért kapok plusz pénzt. WTF. ez lenne a munkája. Ő állítólag a grafikus dolgokhoz is ért ( bár én jobban), azért csinálja a hirdetéseket még ilyen sz.rokat, erre plusz pénzt kap azért, ami amúgy is a munkája.


És ez nem irigység. Ez olyan kb. Mikor egy normál tanulora mondják,hogy irigy a streberre mert neki nincsenek olyan jó jegyei. Pedig ott is csak szimplán lenézik a talpnyalo kis senkiket és nem irigylik tőlük az 5-seit.


Nem irigylem tőle a plusz pénzt, amit kap, mert nem szorulok rá szerencsére, csak szimplán nem érdemli meg és idegesít, hogy h.lyenek néz mindenkit és parancsolgat, miközben ő ugyanolyan alkalmazott.

2018. máj. 20. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

pedig ehhez jobb, ha hozzászoksz, mert ez mindenhol így van.


Pontosabban:

- Sok helyen vannak életművészek

- Még több helyen hiszik azt egyesek, hogy a MÁSIK nem dolgozik.... Csak mert ők nem látják.

2018. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De én rálátok a gépére, csak elég oldalra.neznem és látom h fb-zik és cikkeket olvas. És nem irigylem ezért,mert ha akarnám és is csinalhatnam, na nem egész nap, de mikor nem látják, de engem az utat és inkább elfoglalom magam, és rendet rakok az üzletbe vagy akármi
2018. máj. 20. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!