Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Magyarországra visszakö...

Megéri Magyarországra visszaköltözni havi nettó 280ért?

Figyelt kérdés

Tudom ez olyan kérdés, amit mindenki magának kell, hogy eldöntsöm, de kíváncsi vagyok a vélmenyétekre!

3 éve vagyok Németben teherautoval boltokat terítek, mindennap itthon (németben :D) olyan 1900-2000körül keresek. Lenne lehetőség magyarban hasonló munkával, csak ugye a fent említett pénzért.

Egy középkategoriás autom már van, meg ugy 11 millio tőkém. 26 vagyok, egyedülálló, de nagyon visszahúz a szülőföld..


2018. máj. 21. 20:35
 1/10 anonim válasza:
58%
Meg fogod bánni, ha visszaköltözöl.
2018. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Jaj persze, hogy megéri testvér, tárt karokkal várunk! Üdv: Igaz Magyar Testvéreid - IMT
2018. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Várnak vissza. Ha te már mgszedted magad anyagilag, jobb, ha átadod azt a unkát valakinek, akinek nagyobb szüksége van rá.
2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Hol lenne a munka? Lakásod van már?
2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
40%
11-ből még a kecó se nagyon lenn meg.
2018. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Én nem látom olyan borúsan a világot. Az álmom volt, hogy külföldön dolgozzak, aztán amikor jött az ugródeszka, akkor inkább visszaléptem és potom pénzért maradtam. Ma egy jó mérnök fizetésem van, ahogy a páromnak is. Kettőből már azért vígan megélünk itthon, nem fáj a fejünk. Csak azért nem mennék el, hogy mégjobban éljünk. A családom, a barátaim közelsége többet ér, mint az anyagi mégjobblét.


Szóval mivel én a másik oldalról nézem a dolgokat, ezért azt mondom, hogy igen, megéri. Itthon a kamionosokból pl. hiány van. A belföldik is megkapják már a nettó 400-at keresettebb helyeken, bár az tény sajnos, hogy nem fehéren.


Hogy én mit tennék a helyedben:

Güriznék addig, hogy a kinézett városban tudjak venni egy számomra kényelmes méretű és jó helyen lévő lakást hitelmentesen. Majd úgy húznék haza ilyen fizuért, mint akit hátsón rúgtak... 280-ból azért saját lakással, autóval már el lehet boldogulni egyedül is.

2018. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, hogy hol laknál, de szerintem mindenképpen megérné, már csak azért is, mert így állsz hozzá. Aki ennyire hazavágyik, annak otthon a helye. Azt fogod bánni, hogy nem hamarabb mentél. Hasonló cipőben járok, a kinti fizum kb annyi, mint a tied, kényelmes munkával, jó kollégákkal, viszont az otthoni fizum jó, ha 160 meg lesz nettóban, és többet kell majd érte dolgoznom. Mégis megyünk, mert elég volt. 10 év alatt összegyűjtöttünk egy családi házra, autóra, és egy kis vállalkozás beindítására. Gyereket otthon akarunk nevelni. Sok sikert a terveid véghezviteléhez. 11 millióból sok helyen lehet venni normális lakást.
2018. máj. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha nagyon boldogtalan vagy ott, Németországban, akkor már csak emiatt is érdemes lehet váltani. Ha pedig mégis meggondolod magad, mert túl kevés a 280K, vagy többet kell dolgozni, vagy akármi. Akkor pedig nyilván lesz lehetőséged ,,visszatáncolni''. Szóval nem igazán lehet rosszul dönteni, a hozott döntésen később mindig lehet korrigálni.
2018. máj. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, mindenkinek magának kell eldönteni. 280 ezer az lehet jó és rossz fizetés is.


Budapesten lakást bérelve, autót hajtva nem jó fizetés. Saját házzal ha másra nem kell költeni akkor már nem olyan rossz, de még mindig nem hatalmas. Ráadásul 11 millióért lassan vidéken sem lehet igazán jó házat venni, csak hitelre.

2018. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló!

Kérdezted, hogy hol lenne a munka. Debrecenben. S a kinézett lakásom is..csak azt még meg kell pótolni.. Iszonyatosan fent vannak az árak..

2018. máj. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!