Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig szokott elhúzódni,...

Meddig szokott elhúzódni, mire kiértesítenek egy nagy cégnél, hogy megkapom-e az állást?

Figyelt kérdés
Már a 3. körön vagyok túl, két állásra is pályáztam ugyanannál a cégnél, azt mondták, sokan jelentkeztek. Az első állásról kb 2héten belül megkaptam a visszautasító e-mailt, a másik kapcsán visszahívtak több körre. A vezetővel volt az utolsó kör, a végén udvariasan rákérdeztem, hogy mi a kiválasztás következő lépése és mivel több helyre is pályázok és van egy mási ígéretes lehetőség, lehet-e tudni, hogy milyen esélyekkel indulok erre az állásra, mert ez lenne az, amit pályakezdőként leginkább szeretnék. Azt mondta a vezető, hogy a kollégáknak nagyon szimpatikus voltam és ha már őszinte vagyok, elmondja, hogy benne vagyok az első háromban, de majd egy hét múlva, hét elején fog döntés születni. Szerintetek kiestem, vagy van még esély?

2018. máj. 24. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Benne vagy az első háromban, egyelőre ez a biztos.

Egyébként első kézből látom hogy az én főnököm is mennyire nem tud néha dönteni 2-3 jelölt közül, illetve volt már hogy 1-2 indokkal a csapatunk 180 fokban megfordította a véleményét.


Semmire ne számíts, pályázz tovább, azokra koncentrálj. Mindig ha végeztél egy interjúval, szinte felejtsd is el, max tanulj belőle, de ne számíts semmire, így nem ér majd csalódás.

2018. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából mivel a hét elejére ígértek választ, már nem nagyon van esély hogy ennek pozitív kimenetele lesz, lassacskán le is teszek róla. Pályakezdőként jó lett volna olyan állásban kezdeni, amit szeretnék is csinálni és mivel ennél a cégnél nagyon ritkán van felvétel, nagyon szurkoltam, hogy engem válasszanak. A másik, hogy már elég idegesítő, hogy a legtöbb helyen ez van, hogy az utolsó körökben szórnak ki. Elég elkeserítő, ahova meg felvennének instant, csak pár hónapos, max egy-kétéves határozott szerződés van és nagyon rosszul fog kinézni az önéletrajzomban a sok váltás...
2018. máj. 25. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem 2 hónapon át hintáztattak, végül felvettek, szóval semmit nem jelent, hogy később hívnak, de ettől függetlenül igaza van az #1-esnek.

Persze én sem ezt az állást szerettem volna a leginkább.

Ne okold magad, ha mégsem sikerül... a mostani helyemen eddig 9-ből 5 emberről tudom, hogy hátszéllel került oda.

2018. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!