Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogxsn írnátok bele a CV-tekbe...

Hogxsn írnátok bele a CV-tekbe, ha a főiskolát/egyetemet nem fejeztétek be, de a abszolvált a státusz, ill. ér e ez valamit a munkavállalónak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 6. 03:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A főiskolát ettől eddig elvégeztem, diplomát nem szereztem.


Ebből kiderül, hogy volt közöd a felsőoktatáshoz.

2015. febr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
A nem befejezett foiskola vagy egyetem nem vegzettseg, ha abbahagytad, ne ird bele. Olyan olvasata is lehet a munkaado szempontjabol, hogy amit elkezdesz, nem fejezed be...
2015. febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Jól írja a második. Amit nem fejeztél be iskolát azt ne is írd bele. Az csak rontana a helyzeten, mert az jönne le, hogy fél munkát végzel.
2015. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Amelyik munkaadó rögtön ezt gondolja az nem lehet túl agyonképzett egyén. Mert egy ilyennek ezeregy oka lehet, hogy miért...

Ird bele, mert a tudásod meg van hozzá (sok szakmában a papír semmit se ér).

2015. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évet csináltam, és otthagytam. Beírtam DE! Leírtam alá, milyen a megpályázott álláshoz releváns dolgokat, tárgyakat tanultam, vagy mit csináltam alatta. Pl én tanítottam gyerekeknek angolt stb. Át lehet formálni előnyösre is a hátrányt!
2015. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy abszolváltad, szerintem nem hátrány, kivétel ha 8 év alatt sikerült egy 3 éves egyetemet. Ha szakirányú végzettség kell az adott munkához, neked pedig ez van, csak nem záróvizsgáztál még le, akkor mindenképpen bele lehet írni azt, ami az első mondott. Ettől eddig ide jártál és ezt tanultad, abszolváltad, de diplomát még nem szereztél.

Avagy, a tanulmányaid jelenleg is tartanak, majd megjegyzésbe leírhatod, hogy abszolvált státuszban vagy, márcsak a diplomamunkád/államvizsgád van hátra!

2015. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt kell beírni, hogy ilyen és ilyen egyetem, ilyen szakán ekkor abszolutóriumot szereztem.


Az abszolutórium végbizonyítvány, van értéke, ha nem is diploma.

2015. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem munkaadóként ez annyit jelent, hogy nem fogok felvenni olyasvalakit, aki azért nem szerzi meg az egyik fontosabb papírt életében, mert cseszik írni egy 50 oldalas szakdogát, meg felkészülni államvizsgára. Előbb vennék fel olyat, aki nem járt egyetemre, pedig ott aztán tényleg rettenet a merítés.
2015. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elözö: Kitünö HR stratégia. Kiváncsi lennék milyen szakot végeztél és milyen területen dolgozol.


ui: az abszolválás elöfeltétele a szakdolgozat megléte.

2015. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A diplomamunka és annak megvédése az egyetemi záróvizsga (régen államvizsga) része, az abszolutóriumot az utolsó sikeresen lezárt félév után állítja ki a tanulmányi osztály. Az abszolutórium nélkül nem lehet záróvizsgára jelentkezni és nem lehet diplomamunkát még benyújtani sem, nemhogy megvédeni.


Az egyetemi abszolutórium azonos funkciójú a gimnáziumi 4. évvégi bizonyítvánnyal, aminek a végére bejegyzik, hogy középiskolai tanulmányait sikeresen befejezte. Ennek birtokában lehet érettségire jelentkezni, amely már nem a gimnáziumi tanulmányok része, ahogyan az államvizsga nem része az egyetemi tanulmányoknak.


Ugyanez a helyzet a doktori iskolákban. A doktori iskola 6 félévből álló képzés, amelynek befejezése után a doktorandusz abszolutóriumot kap, amelytől számított 3 éven belül jogában áll doktori fokozatszerzési eljárást kezdeményezni, de a doktori képzését már sikeresen befejezte, onnantól már nem doktorandusz, hanem predoktor.


A nyelvvizsga például nem az abszolutórium, hanem a diploma illetve a doktori eljárásra való jelentkezés feltétele.

2015. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!