Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az esztergomi Suzuki nettó...

Az esztergomi Suzuki nettó 160-as kezdőfizetése és ingyenes szállása mennyire valós?

Figyelt kérdés
Tehát az érdekel, hogy ha én most ebben a pillanatban odamegyek, 0 túlórával, full kezdőként megkapom-e a nettó 160-at és az ingyenes szállást. Mert ezt írják a hirdetésben, de itt nekem valami nem kerek.
2018. jún. 1. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ott soha nem dolgoztam mert azért szalag melletti munkát em vállalok. Hát nézd elméletileg van alapja amit írsz mert én a Suzukival szomszédos gyárban dolgozom ami autó ipari cégeknek gyárt alkatrészeket, és ott igaz más a munkarend meg minden, de jött egy kolléga aki az ország déli részéről jött és ő a Suzukiban kezdte, az ingyenes szállás valós amit egy külsős közvetítő cég intéz, és állja is, de az a közvetítő cég tudtommal más gyárakba is küld embereket ha arról van szó. A kollégámat is ők küldték hozzánk dolgozni, a szállása megmaradt pénzben ugyanannyi csak más a munkabeosztás ami neki kedvezőbb is.

Tehát van alapja a dolognak csak a turpisság a feltételekben szokott rejleni hogy mik a feltételek. Ezekről sajnos semmit nem tudok, de mindenképp érdeklődd meg a részleteket mert abban van a lényeg. De bérezés terén valóban kénytelenek megfizetni az embereket mert így is alig találnak oda embert (nem véletlen) és a környéken lévő gyárakba jobb feltételekkel mennek át inkább oda dolgozni.

2018. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihajták a beled, megsüketülsz és lesz két cigány szobatársad.
2018. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Hát feltételezem minden bizonnyal igaz, mert ennyi pénzért manapság hogy is mondjam... egy "hegedűművész" sem dolgozik.

Valószínűleg a szállás meg a kaja olyan alja minőségű ahogy egy előttem szóló írta. Jó néhány mosdatlan büdös szobatárssal.

2018. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"ennyi pénzért manapság hogy is mondjam... egy "hegedűművész" sem dolgozik"

Hajjaj, dehogynem, dehogynem... életem összes eddigi ajánlata nettó 160 alatti volt, diploma ide vagy oda. Sőt, ami azt illeti, ismerőseim nagy részének köze nincs a szakmai minimálnál magasabb fizetéshez. A környéken az összes gyár (ismétlem: az összes, a szó legszorosabb értelmében) minimálbér+műszakpótlék alapú, cserébe ugyanúgy "kihajtják a beled" itt is, csak épp úgy 50 ezerrel kevesebbért. Pontosan ezért meglepő nekem a 160-as nettó kezdőfizu, amikor itt jó esetben egy év után lehet ennyit kapni. Így hát legeslegvégső, elkeseredettségből fakadó megoldásként fontolgatom ezt a soha vissza nem térő ajánlatot.


Pontosan ugyanarra gondolok én is, mint ti: legalja lakótársak, akik elől ha nincs lebetonozva valami, annak 10 percen belül lába kél... Viszont pontosan ezért szeretnék konkrétumokat és saját tapasztalatokat hallani, hogy ezek a feltételezések mennyiben igazak. Illetve ami még engem érdekel: mik a lakhatás feltételei? Milyen szerződést kell aláírni, mennyit kell visszafizetni utána?

2018. jún. 1. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Simán lehet igaz, legalábbis a fizetés. A szállás már kérdéses.

Esztergomban lasszóval vadásszák a munkaerőt, mindegyik gyár folyamatosan hirdet, a környező településekről és még Szlovákiából is céges buszokkal hordják a munkaerőt, állandó a munkaerőfelvétel, de mindegyik hely szar. A Suzukinak is muszáj volt emelni a béreket, hogy egyáltalán oda akarjon menni valaki. Az ismerőseim már mindegyik környező gyárban dolgoztak, a Suzuki mindenki szerint szar, a Tyco vagy az Eurasia valamivel jobb hírnek örvend.

2018. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Te dolgozol a MÁK-nál valami szociális munkásként?
2018. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla. :D Sőt arról se tudok, hogy perpill lenne állásom... ha meg lenne, akkor hát nagy eséllyel nem egy legalja putri gyár felől érdeklődnék.
2018. jún. 2. 09:06
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nem tudom, a sok "jól felkészült", és "önbizalommal rendelkező" hozzászóló között hallatszik-e az én hangom, aki másfél évet dolgozott ott.


Ha nem közvetlenül a Szuzukihoz szerződsz, akkor vsz egy munkaközvetítőhöz, amellyel az autógyárnak munkaidőkeretre szóló szerződése van. Ez azt jelenti, a gyár közli a munkaerőkölcsönzővel, mely napokon mennyi emerre van szüksége a saját dolgozói mellé. És azt is jelenti, hogy ő egy tömegben kapja meg a béreteket a gyártól. (Ez utóbbi ideális alaphelyzete az adócsalásnak, de erről később.) Több munkaerőkölcsönző céggel áll kapcsolatban a gyár egyidejűleg. A gyár jelentős különbséget nem tesz saját és kölcsönzött munkásai között. Természetesen utóbbiaknak nem adhat munkahelyi kölcsönt, nem jár iksz évenként ipszilon százalékkal olcsóbban egy új kocsi, de a mindennapokban ugyanazt a szalagmunkát végzi a Szutyok saját, és bérelt munkása egyaránt. Ugyanazt eszi a kajáldában, ugyanaz a kiképzés, ugyanaz a munkaruha, és ugyanúgy vonatkozik rád a kaizen és az 5s is. Ha jól dolgozol, előfordul, hogy beválogatnak a gyár saját csapatába, és igazi szuzukis leszel! Ez nagyobb biztonságot ad.


Megfigyelésem szerint van különbség munkaerőkölcsönző és munkaerőkölcsönző között, nem mondom meg neked, hogy mely cégek jobbak v kevésbé jobbak a többinél. Azt tudom, hogy a cégnek, aminek dolgoztam, az ügyvezetői valószínűleg már kiszabadultak: adócsalás és számviteli fegyelem megsértése stb volt a vád ellenük. A gyártól az egy összegben megkapott bértömeget olyan kreatívan könyvelték, hogy erre berágott a kincstár.


Amire még figyelned kell, az a szállás: életmentő lehet, hogy ugyanabban a műszakban dolgozó emberekkel laksz egy helyen. Jobban tudjátok tisztelni egymás bioritmusát, és hagyjátok egymást pihenni. Elég egy valaki, aki horkol, hogy 4-10 ember pihenését tönkre tegye.


Nagyon fontos tudnod, kedves kérdező, hogy tervezve adják ki a szabadnapokat. Ha egy naptári hónapban egy napot kimaradsz tervezetlenül, akkor levonást kapsz, ha kettőt, az hatalmas anyagi bukta. A mi időnkben volt nyaranta egy egyhónapos tervezett leállás nagyfelújítási céllal: erre a hónapra mindenki egész havi bért kapott. De az egy hónapot le kellett ám dolgozni apró darabokban. A rövid műszak így lett kilenc és fél, a hosszú pedig 11,5 óra hosszú. Nézz utána, most hány műszakos a munkarend, mielőtt döntenél. Kemény. Éjfél után már alig billegett az ember a lábain.


Ha nem bírod a szalagmelót, nem bírsz beilleszkedni, nem bírod a monotonitást, nem bírod a több műszakot, akkor ne jelentkezz. A sori munkatársaktól minden segítséget meg fogsz kapni, nekem kimondottan jó beilleszkedési tapasztalataim vannak. Nagyon sok függ attól, hogy konkrétan melyik helyre, ajtósorra, motorsorra stb kerülsz. A betanulási idő igen rövid, de semmilyen fajta előzetes szakképzettséget nem igényel. Az egyes állásokon végzendő munka egyszerű, de szalagsebességtől függően igen gyors munkát igényel (az ajtósor a leggyorsabb). Probléma mmegoldó képességet nem. Betanított munka klasszik kivitelben. Ha autóipari végzettséged van, akkor már az elején kiemelnek, szakmunkához hasonló feladatokat kapsz. Évente egyszer van előre lépési lehetőség, de a monitorozás folyamatos.


Igen, a munkára jelentkezők mintegy 35%-a volt kisebbségi. És? Mindenki tudta, merre megy a szalag, és a szomszédos állásokon dolgozók egymásnak minden segítséget megadnak. Szintúgy a materiálosok. A hegesztő üzem egy külön világ, hááát, vannak külön szabályaik.


Ja, a 160 rugó plusz juttatások az valós.


A magam részéről nem bántam meg az ott töltött időt, ad egy bizonyos, másutt be nem szerezhető élettapasztalatot. Az elvándorlás hatalmas, nem mindenkinek való az ottani munka.


Remélem, segítettem.

2018. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nyolcas vagyok


Helyesbítem magam, hogy korrekt legyek:

"Ja, a 160 rugó plusz juttatások az valós." helyett:

ja, a 160 rugó plusz juttatások az valós is lehet.

2018. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírást! Azt hiszem, most már biztos, hogy inkább éhen pusztulok, mint hogy elmenjek a Suzukiba.
2018. jún. 2. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!