Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg több a...

Budapesten tényleg több a fizetés mint vidéken?

Figyelt kérdés
Konkrétan úgy értem, hogy mondjuk pl:. tanár, könyvtáros stb többet keres mint mondjuk egy vidéki nagy városban?

2018. jún. 3. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

A közalkalmazottak fizetése mindenhol ugyanannyi az országban.

A versenyszférában lehet, hogy többet adnak, ha hiányszakmában dolgozol és emberhiány van, de ez sem törvényszerű. Sokat hallani a magas(abb) budapesti bérekről, de az emberek akiket ismerek, nem keresnek valami jól. Egy programozó srácot ismerek aki bruttó 400-at megkeres, de az már középiskolás kora óta programozik és egy ilyen magának való zseni. De az, hogy egy sima valaki, speciális szaktudás nélkül látványosan sokat keressen Budapesten, az szerintem csak a mese kategória, vagy itt gyik-en legenda csak, de a valóság más.

2018. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jún. 3. 17:21
 3/19 anonim válasza:
91%
Közalkalmazottak (pedagógusok is azok) bértábla alapján kapják a fizetésüket, mindenhol ugyanannyi.
2018. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az általad említett közalkalmazottaknak pont mindegy, hogy hold dolgoznak, mindenhol ugyanakkora bérért fognak.


Viszont az elsőt annyival kiegészíteném, hogy versenyszférában nagyon sokat számít az esteke túlnyomó többségében, beszéljünk mérnökökről, közgazdászokról, stb. Programozás pont az a terület, ahol nagyon szembetűnő a különbség, vidéken eleve nagyon kevés a lehetőség, a fővárosban akár duplaannyi fizetést is lehet kapni ugyanazért a munkáért. A bruttó 400 annyiban igaz, hogy ekkora fizetést könnyedén megkap egy szoftverfejlesztő, de Budapesten ennél többet is lehet akár, Java fejlesztőt 450 alatt nem találsz a fővárosban, és ez gyorsan növekszik nagyon nagy mértékben. Tehát ilyen szempontból nagyon sokat számít, hogy vidék vagy BP.

2018. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy szaros 3 éves közgazdasági diplomával nulla tapasztalattal ajánlottak kicsit kevesebbet mint brutto 400 szóval szerintem annál azért lehet többet keresni Budapesten.
2018. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem állami szférában.
2018. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nyelvtudással anélkül nem tudom, hol lehet dolgozni Budapesten mai világban, de ha lehet ritkán fizet jól szerintem.
2018. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

#5 #6


Kérdés mennyit kell érte dolgoznod. Multi cégeknél az ilyeneknek úgy hallottam kitapossák a belét, és "mindent a cégért" mentalitásúnak kell lenni. Azaz, ha épp úgy van akkor reggel 9-től este 10-11ig is bent kell lenni akár. Magánéleted nem lehet, legfeljebb azok a kollégák között kereshetsz pl. társat akik szintén annál a cégnél dolgoznak. Full karrieristának kell lenned, gyerek még tervben sem lehet. És ezért fizetnek meg egy kezdő diplomásnak bruttó 300-400 ezret Budapesten (budapesti árszínvonal mellett).

Ha mindezt figyelembe veszed, nem biztos, hogy jó ajánlat.

2018. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alapfizetes 8 oraert. Ha benn kell lenni 11ig akkor van túlóra és tobb. Nyilván valamit valamiért kevés munkáért sehol sem fizetnek sokat sajnos ez így van. Ezt huszonévesen kell csinalni nem három gyerekkel. 5-10 ev múlva meg már lesznek jobb lehetőségek is megfelelő tapasztalattal meg kapcsolatokkal. Ingyen nem adnak semmit. Ki milyen életet szeretne attól függ, 6 órás kávéfozesben meg nem lattam hogy valaki medencés házban lakna bmw-vel.
2018. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Multinál dolgoztam vidéken, de megszűnt a projekt, ezért felajánlottak cégen belül, de a budapesti irodában egy másik pozit, ami nagyon hasonló lett volna. Első hallásra a fenekemet csapkodtam a plafonhoz, hogy fú milyen sok a fizu, de aztán mégsem fogadtam el. 110 bruttóval volt több, mint a vidéki kezdőfizum, ami mondjuk 75 nettó, de ez mind el is ment volna egy szobára (nem garzon, csak egy szoba, lakótársakkal), meg a bkv bérletre. Szóval összegben több, de többet is költ belőle az ember.
2018. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!