Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten és a Nagyvárosokban...

Budapesten és a Nagyvárosokban mindenki gazdag?

Figyelt kérdés

A Nagyvárosokban pécs szeged szolnok nyíregyháza budapest stb ott mindenki gazdag?

Én falun élek és itt nagyon olcsók a házak 1 millióért már lehet venni kis házat de Budapesten Még 3-4 négyzetmétert sem lehet kapni 1 millióért nem még házat ott a panel lakások és az albérletek is nagyon drágák a kertes ház pedig a csillagos ég.

Itt faluban csak a nyomor és a szegénység van de amikor megyek nagyobb Magyarországi városba pl Pécs vagy Budapest mindenhol csak a csillogást látni mindenki kocsival jár és nem is régi kocsikal hanem terepjárókal nyugati kocsikal és Budapesten a fizetések is sokkal magasabbak mint falun vagy kis városban.

Budapest olyan mintha egy Amerikai város lenne mindenki gazdag és jól él de akkor miért panaszkodnak mégis olyan sokan?



2018. márc. 22. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

mindenki? közel sem

de sok gazdag van? igen én is így látom

2018. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Pontosítsunk, lassan jó ha 2 négyzetmétert lehet kapni 1 millióért Budapesten.
2018. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

"mindenhol csak a csillogást látni mindenki kocsival jár "


Egyszer szállj fel délután fél5 - 5 óra környékén valamelyik metróra vagy 4-6-os villamosra, 7-es buszra, stb. Garantáltan meg fogod látni, hogy nem mindenki jár kocsival :D

Amúgy a sok kocsiból, amit látsz, nagyon sok céges autó van, meg hitelre vásárolt, stb.

Nyilván itt jobban vannak gazdagok, de ha hiszed, ha nem, Bpesten is vannak szegények: a hajléktalanokat, a nyomornegyedet nem láttad, csak a csillogást?

A közértben az eladó, a pénztáros agyonhajszolt arcát nem láttad? Hát ők is aztán full gazdagok :D

Ja, és Bpesten sok a külföldi is, aki itt dolgozik, él.

2018. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Megsúgom, ha már szóba hoztad Pécset: Pécsen a többi magyar nagyvároshoz képest több a szegények száma.
2018. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg hogy lehet ilyen hülyeséget írni, hogy városban „mindenki kocsival jár”?? Akkor szerinted miért vannak tele a buszok, villamosok, és a metró?
2018. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

#5


Szerintem a kérdező ezt arra értette, hogy falun sokkal többen közlekednek biciklivel, meg gyalog (ha 1 millióért már lehet házat venni, akkor nyilván szegényebb településen él)

2018. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Naív vagy.

Budapesten lakom. Nincs kocsim, van egy lakásom lakáshitellel (nem sok csak 2 millió a hitel) nettó 200at keresek. Nem vagyok gazdag sajnos. :(

2018. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A Nagyvárosokban pécs szeged szolnok nyíregyháza budapest stb ott mindenki gazdag?"

Mi a nagy büdös lófsz van?! :DDD Szolnoki vagyok. Munkalehetőség NINCS, csak gyárak vannak meg az osanteszkópeni. 120-nál többet itt nem fogsz keresni beosztottként (már hogy heti 40 órában), vezetővé meg csak jó szájszervvel és sok-sok év után válhatsz. 6

2018. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A Nagyvárosokban pécs szeged szolnok nyíregyháza budapest stb ott mindenki gazdag?"


Mi a nagy büdös paripakuki van?! :DDD Szolnoki vagyok. Munkalehetőség NINCS, csak gyárak vannak meg az osanteszkópeni. Meg persze a számtalan adminisztrációs munka, amit bár meghirdetnek, de tudvalevően valakinek a valakije kerül ezekbe a kényelmes irodai székekbe. 120-nál többet itt nem fogsz keresni beosztottként heti 40 órában, vezetővé meg csak strapabíró szájszervvel és torokkal, sok-sok év elteltével válhatsz. 60 elküldött önéletrajz után diplomával sem sikerült elhelyezkednem (a fosanos legalja árufeltöltői legalja gürizést nem számítom elhelyezkedésnek). Ismerőseim túlnyomó többsége kortól, nemtől függetlenül a minimálbér és a szakmai minimálbér közt keres - már akinek van egyáltalán állása. Van még egy réteg, amelyik az irodai közmunkásokból áll (és az itt már majdhogynem jó munkának minősül). A hivatásos járművezetőkből természetesen itt is jelentkezik az országosan érvényes hiány, csak éppen a buszvezetőket és az áruszállítókat is megállítja a 150-es álomhatár. Szolnokon is vannak nyilván keresett, javarészt műszaki, elenyésző számban infós diplomák, de akik ezekkel rendelkeznek, miért dolgoznának helyben, amikor Pesten 50-100%-kal többet kapnak ugyanezért a melóért?


Friss diplomásként én is csak kamunak gondoltam azt, hogy nem találni nemhogy értelmes, de lassan már bármilyen munkahelyet, aztán pofán vágott a valóság, és rádöbbentem, hogy itt absz protekcióalapú az elhelyezkedés. A munkaerőhiány ugyanekkora hazugság: ha újabban már az Eagle Ottawa és a Tesco is megteheti, hogy finnyásan válogat (ez túlképzett, az alulképzett, emennek nincs itt ismerőse, amannak nem tetszik a képe), ott nem az emberekkel van a baj. Mindez egy 75 ezres megyeszékhelyen. Cserébe a vállalkozóknak egy leheletnyivel könnyebb dolguk van megrendelőket találni. Nyíregyházán és Pécsen még rosszabb a helyzet, ahogy hallomásból értesültem. Esztergom, Kecskemét és Székesfehérvár a Suzuki, a Daimler és a Denso miatt határesetek - legalja, 3 műszakos gyári robot mindhárom, de a keleti divattól eltérően itt meg is fizetik az embert.


Szeged, Miskolc és Debrecen fél fokkal élhetőbbek egyébként.

2018. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 TappancsMancs ***** válasza:
#9-es megkérdezhetem milyen diplomád van?
2018. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!