Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rajtam kívül van más is itt...

Rajtam kívül van más is itt aki egyszerűen képtelen félretenni a fizetéséből minden hónapba, mert nem marad semmi plusz?

Figyelt kérdés
Nem is költök szórakozásra, csak szinte megélhetésre, számlákra. És közel a 30-hoz, már picit kezdek aggódni, hogy semmi vésztartalékom nincs , hanem szó szerint hónapról hónapra élek.
2018. jún. 4. 06:48
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Az ország nagy része így él.


Ettől persze azért még ne nyugodj meg, nemhogy vésztartalékra, de egyéb célú megtakarításokra is szükséged lenne (pl. nyugdíj).


A megoldás: Több pénzt keresel vagy kevesebbet költesz.

2018. jún. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Vésztartalék helyen inkább azon aggódj, hogy közel 30 évesen, ha ilyen a helyzeted, miért nem kerestél eddig jobban fizető állást vagy képezted át magad.
2018. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt fél évben mindig többet költöttünk, mint kerestünk és lassan éljük fel a tartalékainkat. Ez nagyon nem jó, de ha tudnánk jobbat, nyilván azt csinálnánk.
2018. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Pedig a másodiknak igaza van, hiába lett lepontozva.


[link]

2018. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
2-es és 4-es csak azt nem tudják, hogy ezernyi élethelyzet van, amikor nem opció hogy munkahelyet váltunk vagy továbbképezzük magunkat.
2018. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bárki kimehet külföldre egy kicsit összeszedni magát anyagilag (pl. továbbképzésekre, tanfolyamokra), családot meg nem akkor kell alapítani, amikor valaki napról napra él. Ilyen nehéz élethelyzetként legfeljebb még az idős szülő ápolása vagy a hirtelen jött betegség/baleset jutott eszembe, aminél tényleg nincs nagyon más megoldás (de kétlem, hogy minden alulképzett embernek ez lenne a személyes problémája).
2018. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi a kereseted és mire megy el egy hónapban?

Én még nem kerestem annyira keveset, hogy ne tudjak legalább 5 ezer forintot félretenni hó végén. Nem sok, de az is 5 ezerrel több, mint a semmi.

2018. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

5# Szóval azt mondod, hogy képtelen napi 1-2 órát rászánni önmaga képzésére?


168 óra van egy héten.


-49 óra (napi 7 óra) alvásra.


-24,5 óra (napi 3,5 óra) étkezésre, takarításra. Igen kevésnek tűnik, de ha mindennap takarít valaki, rendet rak maga után és saját magára főz, akkor kb ennyi a bevásárlással együtt.


-5x10 óra munka.


-Mondjuk 11 óra ingázás a hétköznapokra (napi 2) és a hétvégére 1 óra.


Így marad 33,5 óra az egész hétre. Elég liberális voltam az idő adogatásokkal és ez egy olyan hét amikor lehetőleg mindent magára főz, mos, takarít, szünet nap nélkül megy teljes munka időben dolgozni valahova stb...


Ebből a fenmaradó 33,5 órából egy 10 órát nem tudott volna hetente az önfejlesztésére szánni?

2018. jún. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ezernyi élethelyzet van. Most fel tudtatok sorolni párat, 5-10 év múlva meg újabbakat is hozzáadhattok majd a listához, ahogy egyre többel találkoztok.
2018. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!